צילום מהסרטון: באדיבות התושבים

תושבי פולג ועיר ימים סובלים כבר מעל לשלושה חודשים מהפגנות קולניות תחת דלת ביתם.

עשרות בני הקהילה האתיופית מגיעים מדי ערב להפגין מול ביתה של ראש מח"ש קרן בן מנחם, על רקע הריגתו של סלמון טקה ז"ל. המפגינים דורשים מבר-מנחם לפרסם בתקשורת את הסרטון המתעד את המקרה בו נהרג סלמון טקה ז"ל, אשר בו, לטענתם, מסתתרת הוכחה שהשוטר שירה בטקה לא פעל מתוך הגנה עצמית.

שכניה של בר-מנחם לבניין ותושבי הבניינים הסמוכים, היו בתחילה בעד ההפגנה וקיוו שהצדק יעשה, אך זעמם החל להתעורר ככל שחלף הזמן וההפגנה היומית המשיכה להתקיים בכל ערב, מלבד שבת, בין השעות 19:00-23:00.

המפגינים קיבלו מהמשטרה אישור להשתמש במגפון חזק, כך שאין לשכנים דרך להימנע מלשמוע את ההפגנות המתרחשות מחוץ לבתיהם. התושבים טוענים שהרעש מפריע לילדיהם להירדם, השימוש במגפון וצעקות המפגינים הופכים את חייהם לבלתי נסבלים.

בסרטון שהועבר באדיבות התושבים נשמעים המפגנים מקריאים שמות חברים מהקהילה שנרצחו לטענתם על ידי שוטר. "ההפגנות הן בעלות אופי אלים מאד, המפגינים צועקים שהשוטרים הם רוצחים", מספרת שכנה בבניין, "הילדים שלנו מפחדים לצאת ולהיכנס לבניין".

גם קרן תושבת השכונה מעידה, "כבר בלתי נסבל לגור פה. ארנונה בשמיים אבל מטרדים אין סופיים ובנוסף עכשיו גם פקקים שלא נגמרים בבקרים. ביזיון!!".

קבוצת תושבים כבר התארגנה בעבר למחאה נגדית, "מחאת העגלות", כשקבוצת הורים לילדים קטנים שמתגוררים בשכונה יצאה למפגן מחאה משלהם, הם הציבו עגלות ילדים ריקות והשמיעו ברמקול משלהם קולות של תינוקות בוכים, כעדות לקשיים שחווים ילדיהם.

יפה דינר, תושבת פולג - עיר ימים שהגיעה למחאת העגלות מספרת על הקשיים של ההורים לילדים קטנים שגרים בקרבת מקום, "רצינו להראות שיש גם את הצד שלנו, הילדים לא יכולים לצאת ולהפגין אבל הם אלה שסובלים, הרעש בלתי נסבל מהמגפון, השריקות רמות מתחת לחלונות. רצינו לייצג את הקושי של ילדי הגן ובהס. הורים לילדים קטנים כבר דיווחו על ילדים אלימים מחוסר שעות שינה, הם לא מצליחים להתרכז. צריך להבין שהם הנפגעים העיקריים, המבוגרים הולכים לישון ב23:00 בכל מקרה, הם לא".

המשטרה לא התערבה כששני הצדדים הפגינו זה מול זה. הפגנה נוספת צפויה להתרחש השבוע, במהלכה תושבי השכונה יקראו לראש העיר להתערב ולהפסיק את ההפגנות. 

ממשטרת ישראל טרם התקבלה תגובה.

מעיריית נתניה טרם התקבלה תגובה.