חוף סירונית. צילום: אסף פרידמן

חבורת נערים תושבי נתניה שבילו את אחד מימי החופש הגדול בחוף סירונית, קיבלו דו"ח על סך 730 שקלים, בעת שהאזינו למוזיקה שבקעה מרמקול שהביאו עמם.

לטענתם, הם ישבו במקום מרוחק מהמבלים האחרים והפעילו מוזיקה בווליום נמוך, היות ולא ראו במקום כל שלט האוסר על כך. הפקח שנתן להם את הדו"ח, אף הגדיל לעשות והחרים את הרמקול. הנער לו שייך הרמקול נאלץ לספוג את תשלום הדו"ח ובילה שעות במשרדי העירייה בניסיונות לקבל את הרמקול בחזרה. הרמקול הוחזר אליו רק לאחר שאמו פרסמה פוסט בנושא בפייסבוק.

"השירות לתושב בעיר חייב לעבור שיפוץ רציני", אמרה האם למיינט נתניה, "לא ייתכן שבעיות מטופלות לשביעות רצונם של התושבים רק אחרי שמתייגים את האנשים הנכונים."

הדו"חות בגין רמקולים בחוף הים הפכו לעניין שבשגרה בחופי נתניה בקיץ האחרון. לטענת תושבים רבים, ריבוי הדו"חות נובע מהעובדה שהשילוט האוסר על הבאת רמקולים לחוף אינו גלוי לעין. "כמובן שאם הבן שלי וחבריו היו יודעים שהדבר אסור, אזי הדו"ח מוצדק. אבל הם כלל לא ראו את השילוט שאוסר על שימוש ברמקול. כשנסענו לאחר האירוע לחוף סירונית לחפש את השילוט, מצאנו, לאחר חיפושים רבים רק שלט אחד הממוקם בצד החוף. למה אין הרבה עותקים של השלט? מרגיש כאילו מסתירים את השילוט בכוונה כדי לתת דו"חות."

מספר ימים לאחר קבלת הדו"ח, נאמר לנער שבמידה וירצה לקבל את הרמקול בחזרה עליו להגיע למשרדי העירייה. אמו סיפרה, שבמשך ארבע שעות הוא עבר בין נציגי העיריה במחלקות השונות, שלא ידעו לומר לו היכן נמצא הרמקול. האם אף ניסתה לפנות בנושא למוקד העירוני, אך משלא קיבלה תשובה עניינית, החליטה לפרסם פוסט בנושא בפייסבוק.

"כשפרסמתי את הפוסט אנשים תייגו בתגובות חברי מועצה, ומספר שעות אחר כך פנו אלי נציגים מהעירייה וטיפלו בעניין במהירות. יום למחרת הפוסט, כבר קיבלנו בחזרה את הרמקול, אבל הדו"ח נשאר בעינו, כעת אנחנו מנסים לפעול לבטל אותו", אמרה למיינט, "עצוב לי שדברים מטופלים לשביעות רצון התושבים רק כשהם מגיעים לפייסבוק. זאת בהחלט נקודה נוספת לשיפור שצריכים ליישם בעירייה, מה אמורים לעשות אנשים מבוגרים שלא יודעים להשתמש ברשתות החברתיות? אין ספק שזה מקרה שאפשר וצריך ללמוד ממנו, השירות לתושב בעיר חייב לעבור שיפוץ רציני."

העירייה: "הדו"ח נרשם בגין הכנסת רמקול לחוף בניגוד לחוק עזר עירוני. הרמקול הוחזר לבעליו עם תשלום הדו"ח כמקובל".