חוות סוסים מהאזור תפצה ילדה בת 7 בסכום של 130 אלף שקל, בעקבות אירוע שבו נפלה מסוס משתולל ונפגעה באופן חמור. כך הוכרע לאחרונה בפשרה שהושגה מחוץ לכותלי בית המשפט.

האירוע התרחש לפני כחמש שנים. הילדה רכבה על סוס במסגרת קורס רכיבה טיפולית בחווה. על פי התביעה, לפתע החל הסוס עליו רכבה להשתולל, היא נפלה ארצה ונפגעה בכל חלקי גופה ובעיקר בידה הימנית.

צילום: Shutterstock

הילדה פונתה באמצעות אחת מעובדות המתחם ביחד עם סבתה לבית החולים "מאיר" בכפר סבא. לאחר סדרת בדיקות נמצא כי היא סובלת משבר  בידה. היא נאלצה לעבור ניתוח בכף ידה.

במהלך האשפוז נעדרו הוריה של הילדה ממקם עבודתם כדי לשהות במחיצת בתם במהלך האשפוז שארך כשלושה שבועות.

על פי התביעה, עד היום, חמש שנים מיום המקרה, הילדה סובלת מכאבים ומגבלה בתנועת ידה. היא לא יכולה לעסוק בפעילויות הספורטיביות בהם עסקה. 

החווה הנתבעת טענה בכתב ההגנה שהסוס השתולל עקב דינמיקה לא טובה בינו לבין סוסה אחרת במגרש.

עורך הדין יהודה אדרי. צילום: פרטי

"אם כן עולה השאלה מדוע הנתבעת לא פעלה במיידי על מנת להרחיק בין הסוסים על מנת שתאונה מהסוג דנא לא תתרחש", אומר פרקליטה של הילדה, עו"ד יהודה אדרי. לדבריו, "לו פעלה הנתבעת במשנה זהירות כפי שעליה לעשות בפרט כאשר מעורבים קטינים, תאונה זאת לבטח הייתה נמנעת. היא התרשלה ולא פעלה במיידי להרגיע את הסוסה בכדי למנוע את ההשתוללות שגרמה לבסוף נפילת הילדה אפיים ארצה.  

"זאת ועוד, הנפילה נבעה מהיעדר פיקוח והשגחה מספקת  במקום התאונה. המלווים של הרוכבים הינם מתנדבים בלבד אשר אין ברשותם תעודת הסמכה כפי הנדרש לתקנות הספורט על פיהן בענף ספורט שיש בו סיכון גופני, ורכיבה על סוסים בכלל זה. לא יוכל אדם לעסוק כמאמן או כמדריך אלא אם יש בידו תעודת הסמכה לאותו הענף".

כאמור, החווה הנתבעת הסכימה לפצות את התובעת לאור הנזקים שנגרמו לה בסך 130 אלף שקל, בפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט שהתקבלה לפני כחודש.