תושבי השכונות פולג ועיר ימים, המתנגדים לתכנית הקמת המלונות בשטח חוף פולג טוענים: העירייה ניסתה לקיים דיון בנושא תכנית המלונאות מאחורי גבנו.

כזכור, על פי תכנית המלונאות, שאושרה לפני חודשים מספר בוועדה המקומית לתכנון ולבניה של עיריית נתניה, מתוכננים להיבנות, במרחק של כ-100 מטרים מחוף פולג, שישה בתי מלון בני שמונה קומות כל אחד שיכילו 2,200 חדרים, אולמות אירועים ויותר ממאה בתי עסק שיתפרשו על כ-13,500 מ"ר.

חוף פולג. ייבנו בתי מלון? | צילום: אסף פרידמן

לאחר אישורה של התכנית, קבוצת תושבים הגישה עליה ערעור בטענה שהיא עלולה לפגוע ברצף האקולוגי של שמורות הטבע מסביב לחוף, לחסל את הספורט הימי באזור ולגרור התווספות של למעלה מ-1000 כלי רכב שיחצו מדי יום את צירי התנועה המרכזיים של השכונות הסמוכות לחוף ויהוו מטרד סביבתי. לתושבים נאמר, כי הערעור שלהם יידון בוועדה המחוזית שתתכנס בחודש נובמבר השנה.

לדברי התושבים, לפני כחודש הקבלן האמון על התכנית בדק אפשרות להקדים את הדיון בוועדה המחוזית. התושבים סרבו, בטענה כי אחד מראשי המאבק כנגד התכנית, דודו סלמה, לא נמצא בארץ בתאריך המדובר ומועד הדיון נשאר כפי שנקבע.

לפני מספר שבועות, אחד התושבים גילה במקרה על סדר היום של העיריה דיון בוועדת ולחו"ף, הוועדה הארצית לשימור הסביבה החופית, בנושא תכנית המלונאות. התושבים ההמומים, שלא יודעו בדיון פנו לעירייה שענתה להם, לדבריהם, שהם לא רלוונטיים לדיון. לבסוף, לאחר הפעלת לחץ מצדם של התושבים, הדיון בוטל ולא נקבע לו מועד חלופי.

"היה כאן ניסיון של העיריה לנצל את זה שאנחנו נמצאים בחופשת הקיץ, זמן מנומנם בו רבים מאיתנו שוהים בחופשות, ולעשות מחטף", טוען סלמה, "לדעתי, העיריה תכננה להציג מצג שווא בפני וועדת ולחו"ף ולהגיד להם שהתכנית עברה את הוועדה המקומית לתכנון ולבניה, בלי להזכיר בכלל שהיא צריכה לעבור אישור מחוזי, כדי לקבל את ברכת הולחו"ף ואז להגיע למחוזית בנובמבר ולהגיד שהתכנית קיבלה אישור ולחו"ף".

הדיון הבא בנושא יתקיים, כפי שנקבע, בחודש נובמבר, בוועדה המחוזית, שם תייצגנה את התושבים עורכת הדין ענת בירן, המתמחה בתחום הבניה והנדל"ן והאדריכלית אורנה אנג'ל.

מהעירייה נמסר בתגובה: "דיון בולחו"ף הינו הכרחי כחלק מהוראות התכנית שבתוקף אשר אישרה מלכתחילה קיום מלונאות במקום ועוסק בהיבטים הסביבתיים בלבד. דיון כאמור התבקש במקביל אולם לא במקום ועדת הערר שתכריע בהתנגדותם של התושבים".