אהרון אורגד | צילום: אסף פרידמן

האם מהפכת התדמית של נתניה תגיע מעולם התרבות והפיכתה למוקד פסטיבלי הזמר של ישראל? כך מאמין מחזיק תיק התרבות והמשנה לראש העירייה, אהרון אורגד. בישיבת הוועד המנהל של היכל התרבות שהתכנסה כדי לדון בתקציב 2020, הביע אורגד צורך משמעותי בהגדלת תקציב התרבות העירוני.

"תקציב התרבות של עיריית נתניה לשנת 2020 חייב לגדול באופן משמעותי לנוכח גידול האוכלוסיה וכמות המשימות המוטלות על היכל התרבות בנתניה", הסביר אורגד ואמר: "ההיכל מטפל גם במיזמי התרבות השוטפים כגון קונסרבטוריון, פלנתניה, מוזיאון, מרכז כלי הקשה טרמולו, בית ספר מנגן ועוד, וגם באירועים הגדולים של העיר".

 מדוע לדעתך יש צורך בהגדלת התקציב?

אורגד: ״ההיכל סוחב גירעונות משנים קודמות, לרבות מ-2018 שהייתה שנת ה-70 למדינה ושנה מרובת אירועים. הנהלת היכל התרבות נדרשת להתייעלות ותפעל בהתאם. יחד עם זאת העיריה חייבת לתת גיבוי. ראש העירייה אמרה בישיבת המועצה שתרבות טובה עולה כסף, והיא צודקת. אנחנו רוצים להחזיר לתושבים במטבע איכותי שיש בו ערך מוסף״.

אורגד מוסיף כי בין היתר בכוונתו להשתמש בתקציב התרבות על מנת למתג את נתניה כעיר של פסטיבלי זמר, בעקבות התגובות הטובות להן זכו פסטיבל הזמר העברי הפסטיווקאלי של נתניה שהתקיים באוגוסט במדשאת אמפי עיר ימים ומופעי זמר נוספים שהתקיימו הקיץ. אורגד מתכוון ליזום מהלך של הרחבת המופעים ולשלב אותם גם במרכז העיר.

״הפסטיווקאלי זכה לתגובות מעולות, יחד עם זאת, אני קשוב גם לקולות של תושבי מרכז וצפון העיר, לרבות אזרחים ותיקים ובעלי מגבלות שונות המבקשים אירועים במרכז העיר. בנוסף, יש קהלים רבים בעיר שצורכים זמר עברי בגוון שונה. יש המעדיפים זמר ים תיכוני או זמר יהודי בסגנון המופע של ישי ריבו שגם אליו הגיעו אלפים. נתניה על סף שנת 2020 היא עיר גדולה מאוד, הטרוגנית מאוד, וכשליח ציבור אני מבקש לתת מענה לכל  הקהלים. כולם משלמי מיסים וכולם ראויים לקבל מהרשות את סל התרבות ההולם ביותר״, סיכם אורגד.