המפוח בגן. השכנים מתלוננים על רעש | צילום: אלבום פרטי

בגן "לולי" הממוקם ברחוב הגולן בקריית השרון, פועלים גננים בשעות פעילות הגן, עם מפוח עלים. לטענת תושבים, המתגוררים סמוך למוסד החינוכי, כמאה ילדים בני שלושה חודשים ועד שלוש שנים חשופים מדי חודש, למשך דקות ארוכות, לרעש חזק הנובע משימוש במפוחי עלים רועשים על ידי הגננים.

"העבודות משפיעות על שגרת-יומם של הילדים. הם נאלצים להיכנס לתוך הגן, במקום לשחק בגינה", אומרת תושבת הרחוב. "אם הם מתרוצצים בחצר, הם סופגים את האבק, ומבוהלים מהרעש הרב. תושבים רבים ברחוב פנו לפיקוח העירוני. פקח ביקר כמה פעמים בגן, אך העבודות נמשכו ברגע שהפקח עזב את המקום".

צילום: פרטי

התושבת ממשיכה: "הגננות מנסות להכניס את הילדים לתוך הגן בזמן העבודות, אך הילדים מתרוצצים סמוך לגננים".

התושבת טוענת שדיירי הרחוב נאלצים לסבול מהרעש הרב, ושואלת מדוע לא הוגשו דוחות לגננים. "הפקח ביקש מהגנן להפסיק לעבוד, אבל אני שואלת מדוע לא הוגשו להם דוחות, שהיו מונעים את הישנות המקרה. התופעה אינה ייחודית לגן לולי. משיטוט בעיר נוכחנו לדעת, כי הבעיה קיימת גם בגנים אחרים. כל תושבי העיר נתקלים בעבודות עם מפוחי עלים ברחובות העיר, בבתים המשותפים ובגינות הציבוריות — שאף נעשות על ידי עובדי העירייה. נראה שכלל אין הרתעה ואין אכיפה של החוק, שאוסר הפעלת מפוח. אני קוראת לכל הורה לילד בגן בעיר לברר אצל הגננת, ולוודא שילדו נמצא בסביבה בטוחה ומוגנת".

הגננת, זהבית מנחם, מסרה: "ראשית, עבודת הגנן מתבצעת פעם בחודשיים-שלושה. בנוסף, הילדים אינם חשופים. הם בכיתות, ובזמן העבודות אנחנו סוגרות תריס חשמלי. והכי חשוב, לאחר שהובהר לנו הנושא, הזמנו גנן שמשתמש במכונת מים. הילדים לא סובלים. הגנן לא מתחיל לעבוד לפני שאחרון הילדים נכנס לגן".

מהעירייה נמסר: "מדובר בקבלן גינון פרטי. עם זאת, נבדוק את הפנייה ונפעל בהתאם".