יגור מקובנקו מגשים חלום ברכבת | צילום: רכבת ישראל

צוותי רכבת ישראל משרתים מידי יום קרוב כ-270 אלף נוסעים, אך גם העובדים הותיקים ביותר התרגשו לשרת בשבוע שעבר את הילד יגור מקובנקו בן ה-6 מנתניה.

יגור, אשר משפחתו עלתה מאוקראינה לפני כחמש שנים, נולד עם בעיה רפואית בעמוד השדרה, ועבר טיפולים מורכבים אשר כללו ניתוח עמוד שדרה מסובך. לאחר תהליך ארוך, בעזרת משפחתו האוהבת והרופאים, הצליח הילד מעורר ההשראה להגיע לתפקוד מיטבי.

תחביבו הגדול של יגור הוא רכבות, והוא מחזיק באוסף רכבות צעצוע שלא מבייש גם אספנים מקצועיים.

לאחרונה החליטה אירנה, אימו של יגור, להפתיע את בנה ויצרה קשר עם צוות רכבת ישראל בבקשה לערוך לו סיור מיוחד ונסיעה בקטר. מירום עמרני, ראש צוות נהגים, התרגש לשמוע על הילד האמיץ, ולאחר אישור של מנהלי הרכבת, התגייס למשימה החשובה.

יגור מקבל הסבר מגדעון מדמון נהג הרכבת | צילום: רכבת ישראל

לפני מספר ימים נפגשו יגור אמו וסבתו עם מירום וצוות תחנת נתניה בראשות מנהל התחנה צ'ארלי ביטון, ולאחר הדרכת בטיחות יצאו יחד לנסיעה חווייתית בקטר לכיוון בנימינה.

יגור. מאושר ברכבת | צילום: רכבת ישראל

במהלך הנסיעה קיבל יגור הסברים מקיפים מנהגי הרכבת יגאל קלמרו וגדעון מדמון על מלאכת תפעול וניהוג הרכבות. בסוף הנסיעה המרגשת קיבל יגור מצוותי הרכבת מזכרת-דגם רכבת להרכבה ותעודה ממוסגרת שתרם למען האירוע ניסים שרביט ראש צוות אכיפה של הרכבת.

מירום עמרני ראש צוות נהגים מעניק ליגור תעודה | צילום: רכבת ישראל

"בשל האהבה הגדולה של יגור לרכבות אני לוקחת אותו הרבה פעמים לטיול ברכבת, וכשאמרתי לו שאנחנו עומדים לעלות לתא הנהג הוא לא האמין", מספרת אירנה אמו של יגור, "צוות הרכבת קיבל אותנו בצורה נהדרת ושימח מאוד יגור. אני מודה למירום ולצוות המסור על החוויה שערכו לנו, יגור לא ישכח זאת בחיים".