נתניה זכתה במגן "100 כוכבי יופי", במסגרת תחרות "קריה יפה ומקיימת בישראל יפה" לשנת 2019, מטעם המועצה לישראל יפה. המגן מוענק על 20 שנות זכייה רצופה בחמישה כוכבי יופי.

בטקס השבוע קיבלה העיר נתניה את המגן היוקרתי, במעמד סגן שר הפנים, ח"כ משולם נהרי; יו"ר המועצה לישראל יפה, אברהם כץ-עוז, ונציגת עיריית נתניה, ראש מינהל התפעול, ליזי אורון.

ראש העירייה מרים פיירברג-איכר עם המגן | צילום: יח"צ

במסגרת תחרות "קריה יפה בישראל יפה", שמטרתה בדיקת חזות העיר וטיפוחה, סיירו שופטי התחרות בשכונות העיר נתניה, באזורי התיירות ובמוסדות הציבור.

במסגרת הביקורת, בחנו חברי צוות השיפוט את המרחב היישובי, לרבות הכניסות לעיר, וכן את השטחים הפתוחים: רצועת החוף, הפארקים והטיילות, מתקני משחקים (בדגש על בטיחות), שירותים ציבוריים, גינון ברחובות, בכיכרות ובאיי התנועה, וכן את שכונות המגורים הוותיקות לצד השכונות החדשות, את מוסדות העירייה ואת מבני הציבור בעיר. 

עוד בחנו השופטים נושאים הקשורים באיכות הסביבה ובתהליכים של קיימות בעיר, לרבות תחום המיחזור בעיר, נגישות לאנשים עם מוגבלויות, ועוד.

ראש העירייה, מרים פיירברג איכר, מסרה: "עם כניסתי לתפקידי לפני כ-21 שנה, הצבתי לעצמי כיעד להפוך את נתניה לאחת הערים היפות במדינה. אוצרות הטבע של העיר, חוף הים הנפלא, שמורות הטבע שלה ועוד רק חיכו למינוף ולשדרוג. החלטתי כי העיר תשתתף בתחרות היופי של 'ארץ ישראל יפה' וכי המערכת העירונית תעשה מאמצים 'להלביש' את העיר במיטב 'מחלצותיה' בכל פינה ופינה. זה עשרות שנים ברציפות העיר זוכה בחמישה כוכבי יופי, בזכות עובדיה המסורים של העירייה ותושבי העיר. הפרס הזה הוא שלכם".