הורי התלמידים שלומדים בבה"ס יונתן במרכז העיר נתניה מתלוננים כי שנה אחר שנה דרכי הגישה והכביש לבית הספר מוצפים במים מיד עם התחלת החורף והגשמים. וכך קרה לדבריהם גם השבוע.

ההצפה בגן. צילום: באדיבות ההורים

בית הספר יונתן בשדרות בן אבי ממוקם באזור נמוך יחסית בתוואי השטח וכשיורדים גשמים רבים הם מתנקזים לשם. נראה שמערכת הניקוז באזור לא עומדת במשימה, ואכן ביום ראשון האחרון נרשמו כמעט 15 סנטימטרים של גובה מים בכביש וברחוב המוביל לבית הספר.

צוותים של העירייה הגיעו לשטח ושאבו את מוקד ההצפה, אך ההורים טוענים שניתן היה להיערך מראש ולנקות את המרזבים כך שלא יתקלו שוב כמו בכל שנה בבית ספר מוצף.

לאה גאון, שילדיה לומדים בבית הספר נוקטת בטון חריף בנושא. "שוב תלמידי והורי ביה"ס יונתן נתונים לחסדיו של מזג האויר בשל ניקוז כושל והזנחה מבישה. בכל שנה מגיעה העונה שבה אזור א' של העיר נתניה מרגיש כמו מעברה וביה"ס יונתן כמו הגישה אליו מוצפים להחריד.

"אני מודה לצוות המטפל ומעריכה את המאמץ שנעשה על מנת לאפשר גישה לביה"ס, אך נראה לי שבשלהי 2019 ניתן למצוא פתרון הנדסי לתשתית הקלוקלת".

תושבת רחוב שדרות בן אבי סיפרה למיינט נתניה: "בכל שנה זה חוזר על עצמו, אין חדש תחת השמש. אני קניתי מגפי גומי אחרת אי אפשר לחצות אצלנו את הכביש היה כך לפני השיפוץ ונשאר כך אחרי שיפוץ הרחוב והחלפת צינורות הביוב". 

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "נכון ליום שני השבוע – לא נרשמה כל הצפה בבית הספר יונתן. עם זאת יודגש כי העירייה נמצאת בימים אלה בשלבי הוצאת היתר להקמת נקז בדחיקה שיפתור כליל את האפשרות להצפה באיזור. העבודות יבוצעו בשנת 2020 באמצעות החברה לפיתוח נתניה.

"יודגש כי בשנים האחרונות ביצעה העירייה עבודות ניקוז נרחבות, שפתרו כמעט כליל את תופעת ההצפות שהיו נחלת העיר בעבר הרחוק, אלא אם כן מדובר בכמות חריגה ועוצמתית של משקעים שנרשמת בזמן קצר".