תקציב עיריית נתניה לשנת 2020, שיגיע לשולחן מועצת העיר לישיבה שלא מן המניין ב-15 בינואר, צפוי לעבור ברוב גדול, לאחר שהשבוע הושגו הבנות בין ראש העיר מרים פיירברג-איכר לבין חברי סיעת "כולנו למען נתניה", עופר אורנשטיין, אהרון אורגד ואדיר בנימיני.

כזכור, אורגד ואורנשטיין יצאו במחאה מישיבת ועדת הכספים שהתקיימה לפני כמה שבועות ולא הצביעו בעד תקציב 2020, על אף היותם חברים בקואליציה. כעת, נראה כי הצדדים הגיעו להסכמות באשר לתקציבי חינוך, תרבות וקהילה.

אהרון אורגד | צילום: אסף פרידמן

אורגד, המכהן כממונה על התרבות ואורנשטיין, המשמש כממונה על המרכזים הקהילתיים, סיכמו עם ראש העיר על תוספת לתקציבי התרבות והקהילה באופן שיאפשר פעילות סדירה בתחומים אלה.

הצעת התקציב העירוני לשנה החדשה עומדת על הסכום הענק של 1.784 מיליארד ש״ח וצפויה עוד לעלות בהמשך השנה בעדכוני תקציב. מדובר על עלייה של 58.4 מליון ש״ח מתקציב 2019 והוא אמור לתת מענה לצורכי רבע מליון תושבי נתניה. בנוסף, מתוכנן תקציב פיתוח מבנים ותשתיות  בסך 647 מליון ש״ח.

מאורגד ואורנשטיין נמסר: ״נפגשנו עם ראש העיר לפגישה חשובה בנושא התקציב השנתי ושמחנו לגלות אוזן קשובה ואוהדת לצורכי החינוך, התרבות והמרכזים הקהילתיים, נושאים שהם בנפשנו ועבורם אנו משרתים את הציבור במועצת העיר . בין השאר שוחחנו  על פרויקטים שהם חיוניים לעיר כמו סטודנטים בונים קהילה, בתי ספר מנגנים, להקות מחול, פרויקט החוג השלישי בצהרונים, תנועות הנוער ועוד. אנו מעריכים את מאמציה הכנים של ראש העיר לאור האתגרים של התקציב הצפוי בשל היעדר ממשלה מתפקדת".

עופר אורנשטיין | צילום: יח"צ

באשר לתרבות הוסיף אורגד כי עמותת היכל התרבות מספקת פעולות תרבות שוטפות במגוון תחומי מוסיקה, תיאטרון, מחול ואמנות לסוגיה ואחראית לכל האירועים הגדולים הנעשים בהיקף עירוני לכל אורך השנה. ״התרבות היא הנשמה של העיר, הערך המוסף והסולם להעלאת תדמיתה. אחרי הפגישה עם ראש העיר אני רגוע יותר. מרים עצמה באחד מתפקידיה הקודמים היתה ממונה על התרבות והיא מבינה את הצורך של הפעילות השוטפת ושל אירועים מיוחדים. המגמה של מתן ביטוי לכוחות אמנותיים מקומיים תימשך ולא נוציא סכומים מופרזים על מופעי זמרים״.

אורגד התייחס גם לכך שבתקציבי הפיתוח ל2020 נכלל לראשונה תקצוב תכנון היכל התרבות חדש בנתניה, שהוכרז כפרויקט דגל של העירייה בשנים הקרובות. ״אני מרוצה ומברך על קבלת  ההחלטה האסטרטגית הזאת", אומר אורגד. "ההיכל החדש צפוי להיות מהמפוארים בארץ וזה יהיה לכבודה של העיר. בנתניה מתקיימת סצנת תרבות יומיומית בתחומים מגוונים - מוסיקה, מחול, תיאטרון, אמנות ועוד, וראוי שיהיה לעיר ולתושבים בית חם, גדול וטוב לפעילות הענפה. ההיכל יוסיף נופך תרבותי מיוחד לנתניה ויתרום גם לשדרוג תדמיתה כלפי חוץ, נושא שמטריד אותי כבר שנים. עיר שמשקיעה בחיי התרבות שלה היא עיר שאוהבת את תושביה״. 

מעיריית נתניה נמסר: "התקציב טרם אושר".