הנחש לאחר שנלכד | צילום באדיבות המשפחה

לפני מספר ימים, בזמן שישבה בסלון ביתה שבקיבוץ העוגן וצפתה בטלוויזיה ביחד עם בעלה, הכיש נחש צבע את נועה גפן. הנחש המשיך להסתובב בבית, כשבקומה העליונה ישנים באותה העת שני ילדיה, בני ה-8 וה-5.

בעלה של נועה הזעיק מיד את כוחות מד"א ואת אנשי קיבוץ העוגן שסייעו בלכידת הנחש. נועה פונתה, תוך חשש כבד לגורל ההריון, למחלקה לרפואה דחופה בבית החולים לניאדו בנתניה. עם הגיעה בית החולים, קיבלה נועה טיפול רב מערכתי על ידי רופאים בעלי התמחויות שונות, על מנת לוודא כי לא יגרם כל נזק לה עצמה ולהריון. 

"מיד כשהרגשתי את ההכשה, הבנתי במה מדובר", היא אומרת, "ראיתי את הנחש ואת מבנה הגוף שלו והבנתי שזה צפע. באותם רגעים חשבתי רק על הילדים שישנים בקומה העליונה, רציתי שיתפסו את הנחש לפני שיעלה לקומה למעלה. התרחקתי מהספה, התישבתי והתחלתי לבצע נשימות על מנת לוודא שהארס לא מתפשט.

נועה. "טיפול מקצועי" | צילום באדיבות המשפחה

"מד"א הגיעו מהר מאד, וגם אחד מחברי הקיבוץ שהוא לוכד נחשים במקצועו. החבר שלנו, לוכד הנחשים, אמר שהנחש הוא נחש צפע צעיר יחסית, כבן חודש. הטיפול בבית החולים היה מסור ומקצועי. ראיתי שאנשי הצוות בודקים כל מדד אפשרי, בדאגה עמוקה ובדקדקנות רבה", מסכמת נועה.

ד"ר מוריס שפירו, מנהל מחלקת טיפול נמרץ בלניאדו שטיפל בנועה לאחר הגעתה: "צוות רב מערכתי של רופאים מדיסצפלינות שונות עקבו מקרוב אחר המדדים והסימפטומים השונים, על מנת לוודא כי לא קיימת כל סכנה לנועה ולהריון. אנו במחלקה לטיפול נמרץ בלניאדו ערוכים 24/7 לטפל במקרים מורכבים מעין אלו. מאחל לנועה המשך הריון בריא ולידה קלה".