ספי לוי | צילום: עצמי

ספי לוי תושב נתניה, הותקף לפני כשבועיים על ידי כלב שפצע את ידו עד שנזקק לניתוחים. המקרה ארע כאשר טייל עם חברתו בכיכר הטיילת בנתניה בשעות הערב. פריזבי שזרק בעליו של הכלב, הגיע ממש לרגליו של ספי ומיד לאחריו כלב מטופח, שתואר כשעיר מאוד וגדול מאוד, בעל קולר כסוף פגע בו. ספי מעד והטלפון הסלולרי שהיה בידיו עף מספר מטרים הצידה.

על פי התיאור, בעל הכלב נראה כבן 40, חבש כיפה לבנה והיה ללא זקן. הוא ניגש לרגע אל ספי וחברתו, אמר להם שהכל יהיה בסדר וכי יש תחנת עזרה ראשונה בהמשך, אך מיד נעלם עם הכלב.

לוי, קורא לתושבים שראו את המקרה או לתושבים שרואים כלבים משוטטים ללא קולר או רצועה - לפנות אליו ולשתף את המידע על מנת למנוע הישנות מקרים כאלה בעתיד.

עו"ד ענת קאופמן  | צילום: עצמי

בנוסף, משרד עו"ד קאופמן המייצג את התושב וייצג בעבר מקרים דומים, בודק מספר אפשרויות לתביעת פיצויים, ביניהן מול עירית נתניה עצמה.

"ראשית, חשוב לנו, שכל מי שראה את המקרה יגיע אלינו וישתף אותנו באינפורמציה", אומרת עו"ד ענת קאופמן המייצגת את ספי. "בנוסף, חשוב לנו לקבל דיווח מתושבים בנתניה אם הם מכירים מקרים נוספים של כלבים שבעליהם אינם משגיחים עליהם, כלבים משוטטים ומקרים דומים של כלבים שגרמו נזק או תקפו עוברים ושבים במקומות ציבוריים בנתניה". 

עורכת הדין מחדדת: "צריך להבין שחוקי העזר העירוניים קובעים כי בעל כלב חייב להשגיח על כלבו במקומות ציבוריים ולטייל איתו כשהוא קשור ברצועה ועם זמם. פקחי העיריה אמורים לאכוף את התקנות הללו כדי לשמור על הסדר הציבורי ובכדי שאנו נוכל להמשיך לגדל כלבים וגם לשמור על אנשים שיכולים להיפגע מהם". 

מעיריית נתניה נמסר: "העירייה אוכפת את החוק, נרשמים דו"חות בגין שוטטות כלבים והולכת כלבים ללא רצועה. עם זאת, פקחי העירייה לא יכולים להיות בכל מקום בכל נקודת זמן".