צילום ממצלמות אבטחה

לאחר שהשער החשמלי בבניין ברחוב רבי עקיבא בצפון נתניה נתקע כמה פעמים, בדקו הדיירים את מצלמות האבטחה וגילו שפועלי הזבל מחבלים בשער מדי יום על ידי הרמתו הידנית, למרות שיש להם שלט לשער. הם פנו לעירייה והובטח להם שהמקרה יטופל, אך מדי יום הם רואים שהפועלים עושים כרצונם.

משה גוסטינסקי, אחד הדיירים ברחוב רבי עקיבא 30 בנתניה מספר:  "בבניין שלנו יש שני פחי זבל וכבר מספר שנים יש למפני הזבל את השלט לחניה, כל השנים הייתה מגיעה משאית פינוי האשפה פותחים את המחסום מפנים את האשפה ויוצאים.

"בחודשים האחרונים לאחר שגילינו מספר פעמים שהשער נתקע ומשהוא מחבל בו בדקנו בסרטי מצלמות האבטחה וראינו שמפני האשפה מגיעים לא נכנסים עם המשאית לחצר מרימים את השער בכוח, התלוננתי מספר פעמים במוקד העירוני קיבלתי הודעה שהנושא בטיפול ולאחר כמה ימים הודעה הנושא טופל".

הדיירים שילמו 600 ש"ח עבור הנזק. קבלן האשפה הבטיח שיטפל בבעיה מול הצוות, אך למרות הבטחות הממונים הפועלים המשיכו בדרכם.

"לאחר שנמשכו החבלות פניתי אישית לסגן מנהל מחלקת פינוי אשפה|\ מציין התושב משה, "דיברתי איתו והוא הבטיח שיטפל בזה כי הדבר חמור ביותר, לאחר שנמשכו החבלות דיברתי עימו שוב, הוא נתן לי את הטלפון של האחראי על מפני האשפה, משלא ענה התכתבנו בוטסאפ, הבנתי מהממונה שאין ביכולתו לשנות דבר, העובדים מנהלים אותם ולא הם את העובדים, היום אחרי שצרפתי שוב סרטון חדש לאתר המוקד בוטסאפ והודיעו לי שאין אפשרות לצרף סרטונים לקובץ קיבלתי הודעה מהמוקד הודעה שהפניה מס' 813133 נסגרה ע''י פינויי אשפה".

בינתיים החבלות ממשיכות, משה דיבר מספר פעמים עם נדב מנהל מחלקת התברואה ולטענתו כלום לא נעשה, "עכשיו המוקדנית הודיעה לי שהוא כבר אינו מעוניין לדבר עימי. היום כאשר הגיעו מפני האשפה שאלתי אותם למה הם מחבלים בשער? הנהג ירד והתחיל לאים עלי".

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "בוצע תיקון והעלות כוסתה ע"י הקבלן אשר נקנס. בכל מקרה הנושא בטיפול".