גבריאל אוחיון בן ה-71, תושב נתניה, הגיע בשבת שעברה לבדו לחוף סירונית. הוא תיכנן לשבת מול הים, להאזין למוזיקה נעימה ולהירגע,

אלא ששניים מפקחי הפיקוח העירוני, שעברו במקום, החליטו להגיש לו דוח על סך 730 שקל, לאחר שהבחינו כי ברשותו רמקול קטן, בגודל של טלפון נייד, שאותו טרם הספיק להדליק.

חוף סירונית. צילום: אסף פרידמן

"אבא שלי אזרח ותיק, אדם תמים ושומר חוק. לא היה לו מושג שאסור להביא רמקול לים", אומרת חנית אוחיון ששון, בתו של גבריאל, "ודאי וודאי לא רמקול זעיר כזה, שיש טלפונים סלולריים גדולים יותר ממנו. נכון, אי-הידיעה אינה פותרת מעונש, אבל העונש במקרה הזה הוא לא מידתי בעליל.

"אמרו לו, כי בכניסה לחוף מוצב שלט שאוסר שימוש ברמקולים. מי שם לב לשלט הזה? ובכלל, לא ראוי לתת אזהרה קודם? לא הגיוני להפעיל שיקול דעת? הרי הפקחית הצעירה שנתנה לאבא שלי את הדוח ראתה כי מדובר באדם מבוגר, שישב לבדו, ולא באיזו חבורה של צעירים שבאו להתפרע בים, עם מוזיקה ואלכוהול. היא יכלה לומר לו להכניס את הרמקול, שהיה בכלל כבוי, לתיק. אני בטוחה שהוא היה שומע בקולה, והסיפור היה נגמר.

"האם הוא היה מקור סכנה כלשהי? האם הוא באמת הפריע? האם זה הגיוני לאלץ אדם שבסך הכול ירד עם רמקול קטן לים לשלם קנס בגובה כזה?"

חנית מספרת, כי עוברי אורח שנכחו במקום ניסו לדבר על לבם של הפקחים, אך ללא הועיל. אביה, גמלאי שמעולם לא עבר על החוק ולא קיבל מימיו אפילו דוח תנועה, לא התווכח עם הפקחים, ואף חשב לשלם את הקנס, כדי לא להסתבך.

"זה לא אדם שיש לו כוחות לערער ולהגיע למשפט מול עיריית נתניה", אומרת בתו חנית. "נדמה כאילו מישהו בעירייה מנסה את שיטת 'מצליח' על תושבים ותיקים ותמימים. זה כואב ולא הוגן, ואנחנו דורשים שהדוח יבוטל לאלתר".

מהעירייה נמסר: "הדוח נרשם בעקבות הכנסה והפעלה של רמקול בחוף, בניגוד לחוק העזר העירוני. הוגש ערעור בנושא והוא ייבחן כנדרש".