ישראל חלפון, יהלומן בן 24 מנתניה, הפתיע את חברתו טל אפשטיין (24), מאמנת כושר, בהצעת נישואין רומנטית בכיכר העצמאות מול פקחי העירייה והעוברים והשבים.

ביום חמישי שעבר, כרע חלפון ברך והציע נישואין לאפשטיין כשמערכת הסאונד של כיכר העצמאות השמיעה את השיר "מה שהלב בחר" והכיכר הוארה באורות יפהפיים. למרות שבת הזוג היתה קצת בשוק, לדבריה, היא השיבה בחיוב.  בני הזוג יוצאים פחות משנה, אבל לדבריהם, כבר מההתחלה ידעו שנועדו זו לזה.

"הכרנו בפורים, ב'דרינק פוינט' בנתניה, הייתי עם חברים והיא עם חברה", מספר ישראל וטל קוטעת אותו: "לא רציתי בכלל לצאת בפורים. חברה שלי הגיעה מהצפון כדי לגרום לי לצאת מהבית, הגענו למקום והיא הצביעה על ישראל ואמרה לי את רואה את זה? הוא הולך להיות בעלך".

ישראל ממשיך: "חבר שלי אמר לי שהחברה של טל פנתה אלי, אז ניגשתי לטל שלוש פעמים ובכל פעם היא דחתה אותי. חשבתי שאולי נפלה פה אי הבנה".

"אפילו לא הבנתי שחברה שלי ניגשה אליהם. לא הבנתי מה הוא רוצה ממני", אומרת טל. "שבוע אחרי התחלנו לדבר ומשם זה היה היסטוריה", אומר ישראל. "יצאנו די מהר לדייט, אחרי שדיברנו שבוע. אבל כן, היא לא עשתה לי חיים קלים בהתחלה".

איך עלה הרעיון להצעת הנישואים המיוחדת?

"כשדיברנו על להתחתן היא אמרה לי שהיא לא רוצה הצעה שבלונית שכוללת  בלונים וסירה גדולה בנמל. היא רוצה משהו שונה, חשבתי מה יכול להיות שונה ברמה שממש תפתיע אותה. אחותי עובדת בעירייה, והחלטתי להציע לה נישואים עם מתיחה קטנה".

חלפון ואפשטיין בכיכר. צילום: אסף פרידמן

בעת שבני הזוג טיילו בכיכר העיר, הצית ישראל סיגריה והשליך אותה לרצפה לעיני פקח מהעירייה, זה לקח אותו הצידה ודרש תעודת זהות. ישראל טען שאין לו. בינתיים טל התחילה להילחץ. עד שנשמע ברקע שיר רומנטי ששינה את האווירה.

הפיקוח העירוני הסכימו מיד להשתתף?

ישראל: "דיברתי עם מנהל הפיקוח והסברתי לו את הרעיון. הוא אמר לי שזה ישים, ושהוא צריך לברר מי יהיה במשמרת באותו הערב. אחר כך דיברתי עם הפקח עצמו שקיבל בהבנה והיה נחמד ושיחק את המשחק מצויין".

טל, מה חשבת על ההפקה?

"כל היום הרגשתי משהו, לפני שיצאנו נעלתי עקבים והתלבשתי אחרת. אבל אז אמרתי לעצמי, שאנחנו סתם יוצאים לסיבוב לנשום קצת אוויר והחלפתי לכפכפים. כשנתקלנו בפקחים הם חייכו אלי ולא הבנתי מה הם רוצים. חשבתי שעומדים לתת לו דוח של החיים. לרגע נלחצתי, אבל אז כשהתחילה המוזיקה הלחץ התחלף לשוק. מה קשורה הצעת נישואים באמצע הכיכר. אבל בסוף כל דבר אצל ישראל נעשה בגדול. מכל התפאורות שדמיינתי, ולא רציתי לדמיין משהו גדול - זה היה ממש גדול. הוא הצליח בכל המובנים. בעלי לעתיד מוכשר".

איך הגיבו המשפחה והחברים?

ישראל: "ממש שמחו והתרגשו, זה היה לא צפוי ולא מתוכנן. זה היה די ספונטני ומהיר"  

אחרי ההצלחה של הפקת הצעת הנישואין טל מבטיחה שתיתן לישראל לתכנן גם את ירח הדבש, טוב, בערך, "אני אומרת לו מה לעשות והוא עושה", היא צוחקת.