תושבים, שגרים סמוך לגן המשחקים "גן דוד" בקריית השרון, מתלוננים כי בלילות שישי חבורות נערים יושבות בגן ומרעישות עד שעות הלילה המאוחרות. באזור מתגוררים תושבים דתיים, שלא יכולים להתקשר למוקד העירוני בשבת, ולכן הם נאלצים לסבול את המטרד ולהתלונן רק בדיעבד.

"הנערים יושבים בגן שעות, מעשנים נרגילה, שומעים מוזיקה, שותים שתייה חריפה, מנפצים בקבוקים, צועקים ומקללים. הבית שלנו צמוד לגן ואנחנו שומעים הכול", אומר אחד התושבים. "הם מעירים אותנו ואת הילדים. זה הגיע למצב שאנחנו לא יכולים להשאיר חלונות פתוחים בלילה, גם אם יש מזג אוויר נעים, כי הרעש בלתי נסבל".

גן דוד. "הנושא אף פעם לא טופל" | צילום: אלבום פרטי

לדברי התושבים, מצב זה נמשך כבר כמה שנים, ועל אף פניות חוזרות למוקד, דבר לא משתנה. "אני יודע שבהרבה מהגנים הציבוריים בעיר יש מצלמות אבטחה, אבל ב'גן דוד' אין מצלמות, ואני לא מבין למה. העירייה יודעת שיש כאן בעיה, כי התלוננו לא פעם ולא פעמיים", טוען התושב. "בכל פעם שאנחנו מתלוננים, אנחנו מקבלים הודעה שפנייתנו התקבלה והיא בטיפול, אבל הנושא הזה אף פעם לא טופל".

לטענת התושב, גם כשמטרדי הרעש הם בימי חול, התלונות אינן מועילות. "בימי חול אנחנו מתקשרים להתלונן בזמן אמת, אבל הפקחים מגיעים בניידת עם אורות כחולים, הנערים רואים אותה מרחוק ומספיקים לברוח. הם חוזרים אחרי שהפקחים הולכים. כשאני מתלונן, אני מציין בפני המוקד שכדאי שהניידת תגיע בלי האורות הכחולים, אבל הם לא מקשיבים להצעתי. הסיפור הזה חוזר על עצמו שוב ושוב".

התושב מוסיף, כי מלבד מטרד הרעש שמפריע לישון, הימצאות הנערים בלילות פוגעת בתחושת הביטחון של התושבים. "לפעמים בערבי שישי הנערים מגיעים עם אופנועים ונוסעים במהירות בתוך הגן. אני לא יכול לרדת להעיר להם, כי חלקם שתויים ואני לא יודע מה הם יכולים לעשות. אני מרגיש שאין לנו כאן הגנה. על מה אני כתושב נתניה משלם היטל שמירה? הרי אין לנו כאן הגנה או שמירה, ואין תמורה לכסף שאני משלם בעבור זה".

מעיריית נתניה נמסר: "השיטור העירוני מקיים סיורים יזומים ברחבי העיר, בשעות היום והלילה, לרבות במוקדים שבהם יש ריכוז של ילדים ונוער, נוסף על הגעה בעקבות קריאות על פי פניות למוקד העירוני, לשם שמירה על הסדר ועל שלום הציבור. האכיפה סביב גן דוד תתוגבר, ומתוכננת הצבת מצלמות בגן בשנת התקציב 2020".