במשך שישה ימים בשבוע, בשעות הבוקר ובשעות הצהריים, רחוב פרופס בנתניה חסום. הסיבה: כלי רכב רבים של הורים שילדיהם לומדים בבית ספר איתמר, שנמצא בסוף הרחוב.

רחוב פרופס הוא רחוב חד-סטרי, שבסופו נמצא בית ספר איתמר. בכל יום לימודים, כאשר ההורים מביאים את הילדים לבית הספר וכאשר הם אוספים אותם בצהריים, נוצר עומס כבד של כלי רכב, דבר שאינו מאפשר כלל תנועה של כלי רכב ברחוב.

רחוב פרופס. "כבר שנים שזה ככה" | צילום: אלבום פרטי

"כבר שנים שזה ככה, והמצב רק הולך ומחמיר" אומר ניסן לב רן, המתגורר ברחוב. "אין דרך להיכנס ואין דרך, לצאת בתחילת יום הלימודים ובסופו. יש חסימה מוחלטת, עד שכל הורה לוקח את הילד שלו וממשיך בנסיעה. ההורים מחנים את המכוניות שלהם משני צידי הכביש, ובמרכז הכביש יש טור של מכוניות נוסעות, ככה שנוצרים שלושה טורים של מכוניות. היציאה מחניוני הבניינים שברחוב נחסמת, ואם אני רוצה לצאת מהחניה שלי בשעות הבוקר והצהריים, אני פשוט לא יכול".

לב רן מספר גם על תקרית לא נעימה, שקרתה בינו לבין אחד ההורים בבית הספר. "לפני כמה ימים פניתי להורה בטענה שהוא חוסם את הכניסה לבניין שלי, והוא בתגובה הכה בעוצמה במראת הצד של המכונית, שלי וצעק לי 'תעבור דירה'. זה פשוט מצב בלתי נסבל למי שגר ברחוב".

תושבי הרחוב פנו כמה פעמים בשנים האחרונות למוקד הפניות העירוני ולמשטרה, אך הנושא, לטענתם, לא טופל. התושבים מתלוננים גם על כך שלפקחים נדרש זמן רב להגיע, מרגע הפנייה למוקד העירוני או למשטרה. "כשהפקחים מגיעים, המכוניות כבר לא נמצאות, ואין להם מה לעשות עם זה" טוען לב רן. "כתבנו מכתבים לעירייה, ובכל פעם אנחנו מקבלים תשובה לקונית, שבה נאמר לנו שזה עניין לטיפול גורמי האכיפה".

לדברי לב רן הפתרון פשוט: "צריך שבאופן עקבי יהיו שוטרי תנועה שיתנו דוחות לכלי הרכב שחונים שלא כחוק, וככה תיווצר הרתעה, שתמנע מההורים לחנות איפה שהם רוצים. גם מורים בבית הספר מחנים את המכוניות ברחוב שלנו, והחניה שם אסורה. בנוסף, יש כאלה שחונים ממש בפינת הרחוב וחוסמים את שדה הראייה, מה שמסכן את הולכי הרגל. אם תהיה אכיפה עקבית ויינתנו דוחות, אני מאמין שאנשים יפסיקו לעשות את זה".

מהעירייה נמסר: "מינהל האכיפה מציב מדי יום ניידות במוסדות החינוך. הצבת הניידות משתנה בהתאם לפניות למוקד העירוני. עקב פנייתכם, תוצב ניידת קבועה ברחוב ותתוגבר האכיפה".