משטרת ישראל סיימה את חקירת הצתת שני רכבים של שוטרים המתגוררים בנתניה. במהלך החקירה בגין ההצתות, נאספו ראיות הקושרות את החשוד בהצתות וחשוד נוסף בסחר בסמים בכמויות גדולות ברחבי העיר

ביום 6.7.19 התקבלו דיווחים במשטרת ישראל על הצתות של שני רכבים השייכים לשוטרים הגרים בנתניה במרחק של מאות מטרים ספורים זה מזה.

נפתחה חקירה לגילוי המעורבים, במהלכה נאספו ראיות שקשרו צעיר בן 22 מהעיר לביצוע ההצתות. מתיעוד ממצלמת האבטחה שאספו החוקרים ניתן לראות גבר מגיע למקום חניית רכבו של אחד השוטרים, מצית את הרכב והולך ובסמוך, התקבל דיווח על הצתת רכב של שוטר אחר, נוסף, הגר בסמיכות. אירוע הצתה נוסף התרחש לאחד מאותם שוטרים ביום 1.9.18.

צילום ארכיון: כונני מד"א

חוקרי המשטרה הצליחו לקשור את החשוד למעשי ההצתה שעל פי החשד ביצע את ההצתות של רכבי השוטרים רק על רקע היותם שוטרים.

במהלך חקירת התיק נקבע בחוות דעת של חוקרי הצתות כי בכל האירועים מדובר בהצתות.

תוך כדי חקירת אירועי ההצתות, התברר לחוקרי המשטרה כי החשוד בביצוע ההצתות סוחר בסמים בכמויות גדולות ולמשך זמן ממושך, ביחד עם חשוד נוסף, בן 19 וכי השניים, שגרים באותו הרחוב, סוחרים בסמים, גם לקטינים.

החשוד (22) נעצר ביום 13.8.19 והחשוד הנוסף (19) נעצר יממה לאחר מכן. מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת ואתמול (א') הוגשה הצהרת תובע נגד החשוד (19) ומעצרו הוארך ב- 4 ימים.

היום (ב') הוגשה הצהרת תובע נוספת נגד החשוד (22) ומעצרו הוארך ב-4 ימים. שתי הצהרות התובע הוגשו על ידי הפרקליטות בדבר הכוונה להגיש נגד השניים כתבי אישום ובקשות מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם, בעבירות של הצתות וסחר בסמים (נגד חשוד אחד), ועבירות של סחר בסמים (נגד החשוד הנוסף).