"עובד מחלקת הירקות במרכול 'שוק מהדרין' ריסס את הבטטות בתרסיס נגד ג'וקים", כך טוען חבר מועצת העיר הרצליה, אלעד צדיקוב, שהגיש בעקבות המקרה תלונה במשטרת גלילות ובמשרד הבריאות, בגין חשד להרעלה מכוונת.

"זה היה ביום שישי שעבר", מספר צדיקוב (40), תושב שכונת נווה עמל בהרצליה. "נכנסתי לסניף של 'שוק מהדרין', כדי לערוך קניות לשבת (זה המרכול היחיד בעיר שיש לו כשרות בד"צ). כשהגעתי למחלקת הירקות הבחנתי בעובד, כשהוא מרסס את הבטטות במיכל של K300. כשהוא ראה אותי מסתכל עליו ולאחר ששאלתי אותו מה הוא עושה, הוא אמר לי שהוא מרסס את הרצפה. 

סניף המרכול בעיר. "התלוננתי על העובד" | צילום: אסף פרידמן

"ברגע שהבחין בי, הוא הניח את המיכל על המקרר של הירקות המצוננים. פניתי לממונה על החנות והתלוננתי בפניה על העובד. היא נשמעה מופתעת, ואמרה לי: 'לא יכול להיות'. אמרתי לה: 'במו עיניי ראיתי זאת'. הבנתי ממנה שהיא יודעת באיזה עובד מדובר, והבטיחה לדבר אתו. 

"כשסיפרתי על המקרה לאביה של אשתי, שהוא חקלאי, הבנתי שמדובר בסכנת הרעלה (לילדים בפרט) ושעליי להתלונן. במוצאי שבת, התלוננתי באתר של משרד הבריאות ובאתר של רשת יינות ביתן (שרשת 'שוק מהדרין' בבעלותה) וצילצלתי למשטרת גלילות. הוזמנתי להגשת תלונה. בתום החקירה אמר לי החוקר שמעולם לא נתקל במקרה כזה".

מרשתת יינות ביתן נמסר: "קבוצת יינות ביתן מקפידה על בקרה מחמירה בנושא איכות ותקינות המזון שהיא מספקת עבור לקוחותיה. עם קבלת התלונה, הנושא נבדק ונערך תחקיר במקום ונמצא, כי העובד פעל על פי הנחיות סגירת סניף לקראת סוף השבוע, וכי הריסוס נעשה אך ורק לכיוון הרצפה ולא ישירות על הירקות".

מהמשטרה נמסר: "עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה, אשר נמצאת בראשיתה. משטרת ישראל תחקור את המקרה ביסודיות ותבצע את כל הפעולות הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת".

ממשרד הבריאות לא נמסרה תגובה עד סגירת הגיליון.