כשמיכל וטל פישלר מנתניה הביאו את בנם השני לעולם, הם לקחו בחשבון שעומדים בפניהם לילות נטולי שינה, אבל לא ידעו עד כמה. בנם הקטן, אלון, נולד לפני כשנתיים והצטרף למשפחה ולאחיו הבכור, גיל.

הזוג הצעיר חזר לביתו לאחר לידה שעברה בשלום וכבר אז הרגישו התנהגות קצת חריגה "הגענו הביתה והרגשתי שאלון לא נינוח, הוא בכה הרבה והיה קשה להרגיע אותו", מספרת מיכל, "בהתחלה לא ייחסתי חשיבות יתרה, כי זה אופייני לתינוקות בני יומם וחשבתי שזה יעבור או ישתפר עם הזמן".

המטפלת מירי צרפתי והילדים אלון וגיל פישלר | צילום: מכבי טבעי

הימים עברו, אלון גדל והתפתח אך הלילות, כמו גם הימים, היו נטולי שינה לחלוטין. "הימים והלילות התחברו. זה היה פשוט סיוט. אלון לא ישן יותר מחצי שעה ברצף. הוא בכה המון והיה חסר מנוחה. כל הבית חי את המתיחות והרגשנו כאילו אנחנו במלחמת התשה שאין לה מוצא", מתארת מיכל.

מדובר בתופעה נדירה שלא אופיינית לתינוקות בני יומם. שגרת השינה של התינוק ביום ובלילה חשובה להתפתחות ולגדילה שלו ומחסור כה חמור בשינה עלול לפגוע בבריאותו.

מיכל ובעלה ניסו כל דרך אפשרית כדי לפתור את המצב ולגרום לאלון לישון. החל מתרופות סבתא, דרך שיטות שינה שונות, פטנטים להרדמה ועוד. מכיוון שאלון היה תינוק בן כמה חודשים, טיפול תרופתי לא עלה על הפרק כלל. לאחר 12 חודשים נטולי שינה, כשאלון נרדם למשך מקסימום 30 דקות ברצף ולאחר שלל ניסיונות בלתי פוסקים וכמעט על סף ייאוש, הגיע הזוג למרפאת "מכבי טבעי" בנתניה. מיכל מודה שכלל לא תלתה תקוות בטיפול: "בכנות, הייתי מאוד סקפטית כשהגענו. בעלי מאוד מאמין ברפואה משלימה ולכן הסכמתי לנסות אבל לא חשבתי שהישועה תגיע משם. הייתי מיואשת אז הסכמתי לנסות כל דבר".

אלון התינוק הגיע עם אביו למירי צרפתי, רפלקסולוגית במרפאת "מכבי טבעי" בנתניה. "אלון הקטן הגיע אליי לטיפול, אבל את המצוקה האמיתית ראיתי על פניו של אביו. הוא סיפר לי שהם עוברים ימים ולילות נטולי שינה שמוציאים את כל הבית מאיזון והופכים את שגרת החיים לבלתי אפשרית. אין דבר יותר קשה ממחסור בשינה, גם לילד ובמיוחד להורים", אומרת צרפתי, "הבנתי שהם חייבים סיוע מיידי, גוף ללא שינה במשך תקופה כל כך ארוכה, עלול לקרוס. הסטרס היה ניכר משמעותית על אלון ועל טל האב".

טיפול ברפלקסולוגיה מתמקד בלחיצות באזור כף הרגל שתפקידן לשחרר חסמים ולאזן אנרגיות בגוף. "מיד כשהתחלתי לטפל באלון גיליתי שיש חסימה אנרגטית במערכת העיכול, מה שגרם לו לתחושת עצבנות וחוסר מנוחה. עבדתי הרבה על הנקודה הזאת והשיפור הגיע מהר יותר ממה שחשבתי. העבודה על הרגעה בשילוב עיכול, עבדה", מסבירה צרפתי.

אלון הקטן ואביו חזרו הביתה לאחר הטיפול הראשון והשיפור ניכר מיידית. "פתאום הוא היה הרבה יותר רגוע, כאילו השתחררה איזו מתיחות בגוף שלו ובלילה, לראשונה מאז שנולד, הוא נרדם לכמה שעות ברצף. זה היה מדהים", מספרת מיכל.

אלון מטופל במרפאה כבר שנה וחייהם של משפחת פישלר השתנו מהקצה לקצה. לאחר חודשים מורטי עצבים וחסרי שינה לחלוטין, אלון ישן לילות שלמים בנינוחות וברוגע. בעקבות ההצלחה של הטיפול, גיל, אחיו הגדול של אלון, הצטרף אף הוא ומגיע מידי שבוע לטיפולי רפלקסולוגיה אצל מירי.

"אני יכולה להגיד היום, בדיעבד, שטעיתי. אני ממליצה לכל הורה שנתקל בבעיה כזאת או אחרת עם הילד שלו, להגיע לטיפול ברפואה משלימה. זה יכול רק להועיל ובמקרה שלנו - זה הציל אותנו עם בעיית השינה, שיפר את איכות חיינו ועזר לילד שלנו להרגיש טוב יותר", מסכמת מיכל.