ביום ראשון שעבר נחנך סניף "לאומית מהדרין" במרכז העיר בנוכחות רבנים מן העיר שתמכו במהלך. זהו סניף קופת חולים חרדי היחיד בישראל שאינו ממוקם ביישוב חרדי. בחנוכת הסניף נכחו הרב יוסף חיים גבאי, ראש מוסדות "תפארת למשה" משכונת "סלע", הרב משה בן משה, ראש מוסדות "נר רחמים" משכונת "רמת חן", מנהל המחוז של הלאומית, הראל בלינדה, מנכ"ל קופת חולים לאומית נסים אלון, רבנים, לקוחות ואנשי הצוות הרפואי.

עוד ב-mynet:
האם אמור לקום קמפוס חרדי בקריית השרון?
"פתחתי את תיק האימוץ וגיליתי שאמי בת של רב"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

הסניף הוקם ברחוב לילינבלום הסמוך לתחנה המרכזית ומרחק 50 מטר בלבד מהסניף ששירת עד כה את המבוטחים בצומת לילנבלום פינת משה הס. "המקום הישן היה שלוש קומות בלי מעלית, בצפיפות מעיקה, אך עם חברי קופה נאמנים ועם רבנים תומכים והנהלה תומכת", כך הוגה החזון והמגשים גבי יצחקוב, האיש שנחשב למנוע המוביל של הרעיון.יצחקוב, 50, איש קבע חילוני בעברו בחיל המודיעין, חזר בתשובה לפני 25 שנים, צמח בתנועת ש"ס, היה סמנכ"ל החינוך התורני של הרב עובדיה, נכנס לפוליטיקה המקומית והיה חבר מועצת עיר בקדנציה הראשונה של ראש העירייה מרים פיירברג-איכר.

"כשנזקקתי לשירותי קופת חולים וכשישבתי בתור, גמלה בליבי ההחלטה להקים סניף חרדי ברוח ההלכה. לא הרגשתי נוח במחיצת נשים לבושות במיני ובשורטס". כשהתאושש, התחיל לחזר על פתחי הקופות עד שנפתחה לו דלת ב"לאומית", תוך שהוא מקבל את ברכת הרבנים המקומיים. "סוכם על לבוש צנוע לנשים, אבל יש לנו גם לקוחות חילוניים ואישה שמגיעה בטרנינג והכל בסדר, אין אצלנו 'הדרת נשים', אין ימים נפרדים, הבעל והאישה מגיעים ביחד, אבל יש חדר המתנה לחוד לרפואת נשים".

איך מקבל את זה הציבור?
"בהתחלה זה נראה מפחיד שיש סניף חרדי. הציבור התקשה להבין מה זה, אבל הזמן עשה את שלו. בנתניה הבינו שכאן זה לא בית שמש". קופת החולים שופצה במסגרת פרויקט "תמ"א 38" ויש בה כיורים לנטילת ידיים עם קנקנים מיוחדים וברכת "אשר יצר", תלויה על הקיר. בכל קומה מתקן מים קרים.

בפרוזדורים אפשר להסתובב עם עגלות ילדים, הריהוט חדש, הקפיטריה גלאט כשר. המבנה בן ה-1,000 מ"ר ובהשקעה של ארבעה מיליון שקל משתרע על פני שלוש קומות. בסניף החרדי המעניק בצורה יוצאת דופן טיפולי שיניים במרפאה מקצועית עד גיל 18, חברים 5,200 לקוחות, והשאיפה היא לתת מסניף זה שירות ל-10,000 חברים. בסניף מעבדה, בית מרקחת, רפואה לתוך הלילה, רפואה מקצועית, מרכז להתפתחות הילד ועוד.