ביתם של שלמה ומרים אברגל, בני 78 מנתניה, הוצף בסערת הגשמים האחרונה, שנה שלישית ברציפות. השניים מתגוררים ברחוב השושנה בשכונת עין התכלת, במפלס נמוך ביחס לכביש, ולכן המים זורמים לכיוון ביתם. כלקח מהשנים האחרונות, שיפצו השניים את ביתם בסכום של כ-300 אלף שקלים כדי להיערך לחורף, שיפוץ שלא הצליח כלל למנוע את ההצפה האחרונה.

עוד ב-mynet:
"כל שנה אומרים שיהיה בסדר וכל שנה מוצף"
"יש שם ילד שנשרף, אני חושב שזה הבן שלך"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

ההצפה קרתה בלילה בין שישי לשבת. הזוג ישן, ובנם דפק בדלת והעיר אותם. החשמל 'נפל', וחדרם, כמו יתר החדרים, היה מוצף עד לגובה של חצי מטר. "קמתי מהמיטה, והמים הגיעו לי עד לגובה הברכיים", משחזר שלמה אברגל. "שלוש מיטות הוצפו במים, המים חדרו לארונות והרסו את כל הבגדים והנעליים. מכבי אש הגיעו לחלץ אותנו, והעבירו אותנו לאמבולנס. הרכב של מגן דוד אדום לא יכול היה להתקרב לבית, כי המים היו עמוקים מדי". בני הזוג פונו לבית החולים "לניאדו", אושפזו ושוחררו לאחר יממה."היו חייבים לפנות אותם לבית חולים, הם היו בטראומה. הם אנשים מבוגרים שלוקחים כדורי שינה. הכול קרה בחושך, בשבת, והם אנשים דתיים", מספרת בטי, בתם. "כבר שלוש שנים שזה קורה אצלם. הניקוזים בחוץ עלובים ביותר, והעירייה לא עושה כלום. ברגע שיורד קצת גשם ברחוב, הכול מוצף". בינתיים ההורים מתגוררים אצלה, מכיוון שהם לא יכולים לחזור לביתם.

"אנחנו מבולבלים", אומר אברגל. "לא האמנו שזה יקרה גם השנה. השקענו מאות אלפי שקלים בבית. החלפתי ריצוף, ובניתי חומה בגובה 2.20 מטר, באורך של חמישים מטר. התקנתי שער מברזל אטום, וחפרנו שלושה בורות בעומק עשרים מטר, שישמשו כבורות ניקוז פרטיים. לא ציפיתי ולא חשבתי שזה יקרה. יש כאן תחנת שאיבת ביוב ממש ישנה, גם אנשים שבאים לטפל בה אומרים את זה".

אברגל אומר כי התקשר השבוע לעירייה. "אין עם מי לדבר. ביקשתי שהם ישלחו מישהו לראות את מצב הבית, וביקשו ממני להגיע אליהם. אנחנו לא יודעים מה לעשות עכשיו, מאיפה להתחיל. דיברנו עם הביטוח, הם שלחו שמאי. אני מקווה שחס וחלילה לא יהיה שוב גשם כזה".

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "הבית ברחוב השושנה 10 נמצא במפלס נמוך ביחס לכביש ומשכך, קיימות בעיות של הצפה וניקוז. הפתרון שניתן מתייחס למענה נקודתי בנסיבות של מגבלות מיקומו של הבית. העירייה מצידה עושה כל מאמץ כדי לסייע בידי התושבים ותמשיך לעשות זאת גם בעתיד".