במוצאי השבת האחרונה, בעוד צפת נצורה בשל הסערה, שלחה עיריית נתניה לתושביה משאית ובה שמיכות, תנורי חימום וציוד חם לנזקקים. תושבים מהעיר טענו כי מדובר באבסורד לנוכח העובדה שרבים מתושבי נתניה עצמה היו זקוקים לעזרה, שלא הגיעה להם.

עוד ב-mynet:
"כל שנה אומרים שיהיה בסדר וכל שנה מוצף"
נתניה: הבית הוצף זו השנה השלישית ברציפות
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות נתניה" בפייסבוק

"אני לא מאמינה שעיריית נתניה מוציאה משאית לעזור לעיר אחרת לפני שסיימה לטפל בתושביה הסובלים ממחסור בבגדים חמים, בתנורים ובשמיכות. העירייה שולחת לצפת עזרה ובמקביל ממשיכה לבקש מהמתנדבים ומהתורמים תמיכה לתושבי העיר עצמם תוך שהיא נותנת להם שמות וכתובות", אמרה זוכת "אות מתנדב ראש העיר" לשנת 2013, טלי מולנר."אני נהנית לעזור. אשמח להמשיך ולקבל פניות, אך אם יש בעירייה מחסן עם מצבורים משלה אשמח לקבל ולחלק עם חברותיי ולא לחזר על הפתחים ולבקש תרומות. בהחלט יש מקום לאמפתיה ולתמיכה באחר, אבל קודם עלינו לטפל באנשינו בבחינת 'עניי עירך קודמים'. אני מביאה למשפחות כמויות של כובעים, כפפות, שמיכות, מפזרי חום, תנורים ועושה זאת ברצון, אבל לא הגיוני שגורמי עירייה יתקשרו לבקש את עזרתי כשהעיר שולחת כל טוב לצפת".

מתנדבים עצמאיים מנתניה, המוכרים בפעילותם, התארגנו לימי הקור מרגע הישמע דבר הסופה המתקרבת. מולנר, חברת ועד השכונות פולג-עיר ימים והמתנדב שי לזר - אף הוא זוכה אות המתנדב, תושב קריית השרון, פנו כל אחד גם אם בתיאום מראש ביניהם, למנהלי מתנ"ס השכונה וביקשו עזרה, שהתקבלה, במציאת מקום לאחסון תנורים, שמיכות, מעילים ובגדים חמים שתורמת הקהילה.

"לכל אחד מאיתנו רשימה של משפחות קבועות המתקשות בהשגת מזון בסיסי וברור שנזקקות לעזרה בימי הקור", הסבירה מולנר. "חברותיי ואני מביאות
להרבה משפחות ציוד נדרש והבקשות לא מפסיקות לזרום. המצב קשה, מעיק ומביך".

תגובת העירייה: "בראש ובראשונה ניתנה עדיפות להיערכות העירונית. ניתנו הנחיות לאגף הרווחה להעניק מענה לכל צורך שידרש כדי לסייע לנזקקים ולתושבי העיר. באשר למשלוח לצפת - עם ישראל ערב זה לזה, והעירייה מצאה לנכון בשעתה הקשה של העיר צפת להביע הזדהות ולהגיש סיוע".