שמעון חן, תושב נתניה שטייל עם כלבו צ'יקו, הממושמע בדרך כלל, סמוך למלון "איילנד" בעיר, לא האמין שיהפוך ברגע אחד ליחידת חילוץ של איש אחד. הכלב, המוכר לצועדים בטיילת הדרומית בעיר, הבחין לפתע בשועל והתקשה כנראה להתנגד לאינסטינקט הטבוע בדמו. "הוא התחיל במרדף מטורף אחרי השועל", מספר חן.

עוד ב-mynet:
הכלבייה בסכנת סגירה: "זה גזר דין מוות לכלבים"
התושבים מתלוננים: אין אכיפה לאיסוף צואת הכלבים
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"השניים נכנסו במרוצה למתחם מצנחי הרחיפה הפתוח בחזיתו המערבי אל הים. ידוע שבטיילת החלק הזה מגודר ואין גישה ממנו למצוק מפני שהירידה ממנו מסוכנת ותושבים עלולים לאבד בה את חייהם. השועל נמלט מראש המצוק לכיוון חוף הים, וצ'יקו שרדף אחריו מצא את עצמו פתאום בקצה הצוק. מכאן הוא לא יכול היה להמשיך. לקפוץ משם זו הייתה התאבדות. צ'יקו היה בהלם. ישב ללא תנועה".חן החל לקרוא לכלבו אולם זה סירב לזוז. "ירדתי אליו חצי דרך", הוא ממשיך. "אני קורא לו' 'בוא צ'יקו, בוא', אבל צ'יקו היה מבוהל. הוא הסתכל עלי במבט של 'תעזור לי, ת'ציל אותי'. 'בוא, צ'יקו', חזרתי ואמרתי לו, 'אתה יכול. כמו שהגעת, ככה תחזור', אבל הוא הסתכל עליי בחוסר אונים".

בלית ברירה ארגן חן, המתנדב בבית החולים "לניאדו", מבצע חילוץ. "השארתי באוטו את הפלאפון, כי היה ברור שהוא לא ישרוד בכיס ולקחתי שני מוטות עץ להיעזר בהם בעצמי ולחצוב מדרגות. מצאתי ערוץ שמוביל לחוף הים ודרכו ירדתי לחוף.

"איתרתי ערוץ שמוביל לצ'יקו, עמדתי בפתח הערוץ וקראתי לו שיבוא אליי. 'אל תפחד, אני אעזור לך, אתה יכול לסמוך עליי, לא אעזוב אותך, אתה חבר שלי' קראתי לו", אבל קריאותיו הנואשות של חן לא הועילו וצ'יקו המבוהל נשאר לעמוד בקצה הצוק.

"לא הייתה ברירה אלא להגיע לצ'יקו", הסביר חן את החלטתו לטפס אל עבר המצוק בעזרת המקלות. מדי פעם עצר ובעזרת אחד המוטות חצב לעצמו דרך בהר התלול. "עשיתי לי מדרגות", הוא אומר ומדגים איך חצב בתנופה בעזרת המוט.

"הגעתי לצ'יקו. הושטתי לו יד ואמרתי לו: 'קפוץ!'. צ'יקו פחד, היה לו פחד בעיניים. הושטתי אליו את המוט, בערך מטר ושלושים אורך. צ'יקו נגע בו, והחזיר את היד. אמרתי לו: 'תפוס את המקל צ'יקו'! הכלב בדק את המוט וסוף סוף התחיל להשמיע קולות של 'אני בא'. הוא התעשת, קיבל ביטחון ותפס בידיו את המקל".

אבל כאן לא הסתיים מבצע החילוץ. "משכתי אליי את צ'יקו לאט, שלא ייבהל ויעשה טעות, ככה עד שהחליק לי על החזה. תפסתי אותו בשתי ידיים. ירדנו לאט למטה, כשצ'יקו בידיים שלי. כשהגענו לחוף, הורדתי אותו מהידיים. צ'יקו הסתכל מה קורה סביבו וכשהבין שהגיע לקרקע בטוחה התחיל לרוץ ולהשתובב ולנבוח משמחה".