צילום: אסף פרידמן העונש הקל שגזר לפני שבועיים בית משפט השלום בכפר סבא על תושבת העיר שהורשעה בתקיפת שוטרת צעירה, החזיר את השוטרת המותקפת לרגעי האימה שהתרחשו לפני שלוש שנים, והיא שוקלת עתה לתבוע את התוקפת על כל הנזקים הגופניים והנפשיים שנגרמו לה.

עוד ב-mynet:
4.5 שנים אחרי אסון הגז בנתניה: 11 פועלים סינים תובעים פיצויים מ"פזגז"
"הילדים רועדים מפחד": נהגי ההסעות מדברים בטלפון על הכביש

בית המשפט גזר שבעה חודשי מאסר על תנאי על התוקפת ופיצוי בסך 2,000 שקל, לאחר שהורשעה בתקיפת השוטרת. באותו מעמד גזר בית המשפט 160 שעות של עבודות שירות ואלף שקל פיצוי, על הנאשם השני בפרשה שהורשע בהכשלת שוטר בתפקיד.

השוטרת הצעירה (22), אז תושבת נתניה והיום כבר משוחררת ומתגוררת בכפר יונה, שנדהמה מקלות גזר הדין, חזרה לאותו יום דרמטי, כאשר המרדף אחר נהג טרקטורון שנחשד בנהיגה מסוכנת בכפר סבא, הסתיים באירוע אלים. הטראומה שחוותה השוטרת אז, חזרה בעוצמות גבוהות.

הלם וחוסר אונים
זאת הייתה אמורה להיות משמרת רגילה בניידת הסיור של משטרת כפר סבא. שוטרת בת 19 מנתניה, שהתגייסה למשטרה במסגרת שירותה הצבאי, ביקשה ממפקדה לסיים את המשמרת שלה מוקדם מהרגיל, כדי להספיק להגיע בזמן לארוחת יום שישי בבית משפחתה. הצעירה לא תיארה לעצמה שאותה משמרת שגרתית תסתיים עבורה בפציעות חמורות ואשפוז בבית החולים, תגדע את חלומה לבנות קריירה במשטרה ותותיר בה צלקת לכל החיים.

"זה קרה בפברואר 2013", שיחזרה השוטרת השבוע. "נכון לאותה תקופה, הייתי כבר שנה וחצי בשירות, והייתי אמורה להשתחרר בעוד כחצי שנה. התכנון שלי היה לחתום קבע, ואחרי זה לצאת לקצונה. מאוד אהבתי את העבודה שלי במשטרה, כי זה התאים לאופי שלי. האדרנלין, תחושת הסיפוק, האנשים שעבדתי איתם. החלום שלי היה להישאר במשטרה ולבנות קריירה מצליחה, אבל היום אני אפילו לא מסוגלת לחשוב על זה".

הצעירה משחזרת את מה שקרה ביום הגורלי: "באותו יום יצאתי למשמרת בניידת משטרתית עם שוטר ותיק ועוד שוטרת חדשה, שהייתה על תקן מתלמדת. זמן קצר לאחר תחילת המשמרת קיבלנו קריאה על אירוע: מרדף אחר כמה טרקטורונים שנסעו בפראות באזור רמת הכובש, השתוללו על הכביש וסיכנו נהגים אחרים ועוברי אורח. המסוק המשטרתי היה באוויר והוא כיוון את הניידות במרדף. בשלב מסוים הודיעו לנו, שאחד הנהגים החשודים נכנס עם הטרקטורון שלו לבית פרטי, ונסענו לשם".מכתב האישום שהוגש נגד שני הנאשמים עולה, כי ברגע שהשוטרים הגיעו לביתו של החשוד, הם הבחינו בטרקטורון שחנה בחצר הבית ובבדיקה גילו שה'אגזוז' שלו עדיין חם. באותו שלב יצאו מהבית אמו, אחותו ואחיו של החשוד, והשוטרים הסבירו להם כי עליהם לגרור את הטרקטורון לתחנת המשטרה לצורך בדיקה, מאחר שיש חשד כי באמצעות הטרקטורון בוצעו עבירות תנועה חמורות. כאן העניינים החלו להידרדר.

"האישה, שיצאה מהבית - אמו של החשוד, היתה מאוד נסערת וכעוסה והיא התחילה לצעוק ולקלל אותנו", שיחזרה השוטרת. "היא התקרבה לשער החצר, נעלה אותו ואמרה שאנחנו לא נוציא את הטרקטורון ולא נצא מכאן עד שיגיע העורך דין. השוטר שהיה איתי ניסה בכוח לפתוח את השער, אבל אז הבחור הצעיר - אחיו של החשוד, התקרב אליו וניסה למנוע את זה ממנו. אני עמדתי ליד השער וניסיתי לעזור לשוטר, אבל אז הבחור דחף אותי חזק ואחותו התנפלה עליי והיכתה אותי".

וכך נכתב בכתב האישום: "הנאשמת החלה לתקוף את השוטרת בפראות באמצעות ידיה, משכה לה בשיער, שרטה אותה וגרמה לחבלות רבות בפניה ובידיה. לאחר מכן היא הפילה אותה על הרצפה, ובעטה בה גם לאחר שהאם הפרידה בין השתיים, תוך שהיא מקללת אותה: 'זונה, שרמוטה, מטומטמת אחת'".

"נפלתי על הריצפה, ורק ניסיתי להגן על הפנים שלי", המשיכה השוטרת. "הייתי בהלם, לא הצלחתי להתנגד. היא משכה בשיער שלי ודפקה את הראש שלי על הרצפה. הרגשתי טעם של דם בתוך הפה שלי. הייתי מבוהלת עד מוות. לא הצלחתי לזוז. אמרתי לעצמי, שאני צריכה לקום, להזיז אותה ממני ולשים עליה אזיקים. אבל הייתי קפואה. אני לא זוכרת כמה זמן שכבתי שם, הכל היה מעורפל.

"בסוף הכרחתי את עצמי לקום", היא ממשיכה לתאר. "הסתכלתי סביבי וראיתי המון אנשים, שהתאספו ברחוב. הם היו ממש איומים. קיללו אותנו, קראו לנו בשמות גנאי. אני זוכרת שממש פחדתי. הם היו כל כך הרבה ואנחנו מעט.

"נגעתי בפנים שלי, והרגשתי שהן נפוחות ומדממות. כמו רובוט עשיתי את כל הפעולות, שהיה צריך לעשות. אזקנו את החשודים, הזעקנו תגבורת. תוך כמה דקות הגיעה עוד ניידת, אבל כל הרחוב היה עמוס באנשים, והם לא יכלו להתקרב. לכן נאלצנו להוביל את החשודים לקצה השני של הרחוב דרך עשרות רבות של האנשים שהייתה להם שנאה בעיניים, שלא הפסיקו לקלל אותנו. הרגשתי כל כך חסרת אונים. פחדתי שמישהו