צילום: Shutterstock

420 אלף שקל, זה הסכום שקיבלה לאחרונה תושבת אזור נתניה בת 46, במסגרת הסכם פשרה שנחתם בינה לבין המוסד הרפואי בעיר, שבו עברה ניתוח קוסמטי שגרם לה לנזק פיזי ונפשי.

מכתב תביעה שהגישה לפני כשנתיים לבית משפט השלום בנתניה באמצעות עורכת הדין ענת קאופמן, עולה כי התובעת פנתה ביולי 2007 למוסד רפואי פרטי בנתניה על מנת לבצע ניתוח להגדלת שדיים ומתיחת בטן.

כהכנה לניתוח נפגשה התובעת עם רופא שהציג עצמו ככירורג בעל שם ומומחה לניתוחים פלסטיים. התובעת ציינה בפניו כי יש לה בקע בדופן הבטן ושהיא חוששת שהניתוח יחמיר את המצב, אך הרופא הרגיע אותה ואמר שמומחיותו הראשונה היא בכירורגיה. לאחר מכן, כפי שעולה מכתב התביעה, בדק הרופא את התובעת בדיקה שטחית שבסיומה קבע שאין לה בקע ואין שום מניעה שתעבור את הניתוח.

הניתוח אכן התקיים כמתוכנן ומיד אחריו התלוננה האישה על כאבים ובטן תפוחה. אך גם הפעם הרגיע אותה הרופא והסביר שזה טבעי לאחר ניתוח. כעבור שבוע מהניתוח הגיעה התובעת שוב אל הרופא עם תלונה על אודם באזור הניתוח ושלשולים בלתי פוסקים. לאחר בדיקה ניקז הכירורג נוזלים מבטנה ושלח אותה לביתה. בדרכה הביתה חשה האישה ברע והקיאה והחליטה להתפנות מיד לבית החולים "מאיר" בכפר סבא.

בדיקה שנערכה בבית החולים באמצעות ניתוח דחוף העלתה, כי התובעת אכן סובלת מבקע כלוא של המעי הדק ומנמק במעי. לאחר תשעה ימי אשפוז שוחררה התובעת לביתה, אך לאחר מספר ימים היא אושפזה שוב למשך כשבוע של טיפול אנטיביוטי בגלל זיהום שהתגלה בבטנה. כעבור עשרה ימים חזרה התובעת לבית החולים ושוב אושפזה בגלל מוגלה שהתגלתה בבטן, היא נותחה להוצאת המוגלה ולאחר מכן עברה ניתוח נוסף
לתיקון הבקע.

בתביעה שהגישה כנגד המוסד הרפואי והרופא שניתח אותה טענה האישה כי נגרם לה נזק פיזי ונפשי חמור כתוצאה מהטיפול הרשלני כאשר ביקשה להוסיף יופי ובמקום זאת, נפגע מראה גופה במספר ניתוחים. על כל הנזקים שנגרמו לה תבעה האישה למעלה מ-400 אלף שקל מהמוסד הרפואי, מהמנתח ומחברת הביטוח.

בכתב ההגנה שהוגש לבית המשפט הכחישו עורכי דינם של הנתבעים את כל הטענות נגדם. "התביעה הינה קנטרנית וטורדנית, חסרת בסיס ומוגזמת, ויש בה ניסיון לייחס לאירוע נשוא התובענה, המוכחש לעצמו, בעיות רפואיות ונזקים של התובעת, מהם היא סבלה, ללא כל קשר לטיפול שקיבלה מידי הנתבע", נכתב בין היתר בכתב ההגנה.

בהליך גישור שהסתיים לאחרונה וקיבל תוקף של פסק דין על ידי בית המשפט השלום בנתניה, סוכם כי הנתבעים ישלמו לאישה כ-420 אלף שקל פיצוי על הנזק שנגרם לה.