צילום: אסף פרידמן חברי ועד שכונת דורה בנתניה המומים: אחרי שהעירייה מנעה מעמותה חרדית להשתלט על גן דתי בשכונה, היא מסרה אותו בעצמה לידי העמותה.

האם ארגון חרדי מנסה "להשתלט" על קיבוצים?
פאניקה: חוששים מהשתלטות חרדית על הרובעבחודש נובמבר 2015 גילו פעילים חברתיים בשכונה כי גן הילדים "איה" שנסגר, נכבש לכאורה על ידי העמותה החרדית "וזרחה השמש ליעקב" אשר בבעלותה מוסדות חינוך בשכונה. מאחר שמדובר במבנה ציבור של עיריית נתניה, הזדרזו חברי ועד השכונה, בהם אנטה אלגריסי ורפי בריגה, לדווח על כך לעירייה. חברי הוועד, שבשכונתם נסגר לפני זמן רב מועדון קשישים, נשאו עיניהם לגן הנעול וקיוו לקבל אותו לפעילות קהילתית.

בעירייה הופתעו מצעדיהם של פעילי העמותה החרדית, ופעלו כדי לעצור את הפלישה לכאורה. "המקום נסגר, ננעל, הפולשים פונו והמפתחות הוחרמו", סיכמה אז חברת מועצת העיר ענת אזולאי לביא, הממונה על אגף
הנכסים מטעם מועצת העיר.

העירייה ציינה אז בתגובתה, כי "הוחלט לדחות את הבקשה להקצאת הגן לפעילות העמותה, ולהשאיר את הנכס בידי מינהל החינוך. מהעמותה 'וזרחה השמש ליעקב' נמסר אז, שהם 'סתם' ניקו את המקום הצמוד למוסד החינוכי שלהם".

מתגובת עיריית נתניה עולה כי אכן הגן יועבר לידי העמותה: "העירייה הקימה בשכונת דורה שני גני ילדים חדשים לטובת החינוך הממלכתי וכן פתחה את 'קמפוס דורה לאמנויות', המשתייך אף הוא לזרם הממלכתי. במקביל ישמש הגן ברחוב יחזקאל (גן איה) להשלמת השירותים הניתנים במתחם זה על ידי עמותת 'וזרחה השמש ליעקב'".