התניה מציינת את חודש האדם עם מוגבלות עם מגוון אירועים ופעילויות להגברת המודעות ופעילויות למען אוכלוסייה זו ובני משפחותיהם. כידוע, בעיר נתניה, מובילה ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, מדיניות עירונית של קשב לצרכי התושבים, שיתופם בהגדרת צרכיהם, פיתוח שירותים איכותיים למתן מענה למען האוכלוסיות המיוחדות, כמו כן מובילה פיירברג-איכר פעילות רבת שנים למען שילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה, לקידומם, לשיפור איכות חייהם והנגשת העיר והשירות עבורם.

בין המסגרות והפעילויות הבולטות בנתניה: מעון היום השיקומי "בית גיא", "שולחן עגול" של כלל ארגוני הנכים, בו מעלים חברי השולחן סוגיות שונות הקשורות לחיי אנשים עם נכויות בעיר ויחד פועלים לסיועם, פרויקט סביבה תומכת, התעשיין המהווה שיקום תעסוקתי, תעסוקה נתמכת במע"ש, הוסטלים ומועדוניות, מרכז "אתג"ר" שהינו מרכז יום לאנשים עם מוגבלות פיזית ועוד.

בצד כל אלה, מביאה העירייה לפיתוח מואץ של תהליכי הנגישות העירונית ובכללם הנגשת פרויקטים הנבנים בעיר, לרבות מתקני המשחק בגנים הציבוריים, כאשר אחת מגולות הכותרת היא הנגשת חוף הים לאנשים עם מוגבלויות באמצעות עגלת נכים מיוחדת שמאפשרת לנכה להגיע ממש לתוך המים וגם להתרחץ במקלחות וכל זאת בעזרת מלווה או בסיוע אחד המצילים, כמו כן, הוקמו שבילי גישה ייחודיים מהטיילת התחתונה ועד לקו המים המאפשרים לנכה בכיסא הגלגלים רצף נגישות מלאה – משביל הגישה, אל המעלית שבחוף, ומשם- עד קו המים. 

 כמו כן, הונגש היכל התרבות העירוני עם הקמת מעלית לאנשים המתקשים לעלות במדרגות, וכן הונגשו הצגות ללקויי שמיעה וללקויי ראיה. בנוסף, הנגישה עיריית נתניה את תחנות האוטובוס בעיר וכן הותקנה מערכת שמע ברמזורים ברחבי העיר לטובת כבדי הראייה. כמו כן משקיעה מערכת החינוך העירונית משאבים רבים לטובת תלמידים עם לקות שמיעה והנגישה כיתות בבתי הספר בעיר לתלמידים אלה.

כאמור, לרגל חודש האדם עם המוגבלות מתקיימים מגוון פעילויות, ביניהן: בנתניה פועלת קבוצת ההליכה והפנאי בשם "צועדים בעיניים עצומות לרווחה". מדובר בפעילות משותפת בין אנשים עיוורים לאנשים שרואים הפועלים בהתנדבות, כקבוצה מגובשת ומלוכדת. הקבוצה מקיימת הליכה משותפת ואימון יוגה אחת לשבוע. בנוסף, אחת לחודשיים מתקיים טיול בארץ ופעילויות העשרה.

ביום ג' 13/12 בשעה 19:30,תערך פעילות מיוחדת לציון חודש האדם עם מוגבלות ולגיוס מתנדבים נוספים, נפגשים בכר הדשא דרומית למלון כרמל.

 טורניר קט רגל חרשים עם מכבי נתניה: "יהלומי נתניה", קבוצת קט רגל חרשים המיועדת ללקויי שמיעה מגיל 16 ומעלה, משתתפת בליגת הקטרגל אולמות לחרשים של אס"ח – ארגון הספורט לחרשים בישראל, בתמיכה של העמותה לחינוך בלתי פורמאלי ומכבי נתניה. במסגרת זו, מתאמנים פעמיים בשבוע באולם בבית הספר נעמי שמר.

לציון חודש האדם עם מוגבלות יתקיים ביום שלישי 20/12 בשעה 20:00 משחק ראווה בין קבוצת הקט רגל חרשים לקבוצת הבוגרים של מכבי נתניה, באולם בבית ספר נעמי שמר. הציבור מוזמן.

מפגשים ספורטיביים: בבית ספר שפירא נפתח מרכז ספורט לאנשים מיוחדים, בגילאי 14-21 וגילאי 21 פלוס.

במרכז מתקיימים שלושה חוגים במקביל – כדור סל, כדור רגל וזומבה. החוגים מייצרים מסגרת של פעילות ספורטיבית, מפגש חברתי בין אוכלוסיות השווים ופעילות משותפת עם האגודות בנתניה – מועדון הכדורסל של אליצור עירוני נתניה, מועדון הכדורגל בית"ר טוברוק נתניה ובתמיכתה של קרן שלם.

במסגרת חודש האדם עם מוגבלות תתקיים פעילות ספורט משותפת לתלמידי בית הספר שפירא עם החינוך המיוחד ביום רביעי 14/12 בשעה 17:00 במרכז החוגים בבית ספר שפירא.

 

מסיבת זומבה וערב שירה בציבור: הפנינג סיום לאירועי חודש האדם עם מוגבלות יתקיים ביום ראשון 1/1/17. בהפנינג יתקיימו ריקודים עם מסיבת זומבה (מסיזומבה) מקפיצה, וכן תתקיים שירה בציבור בליווי הנער רועי גינת, המצליח בכישרון מיוחד "לראות את הצלילים".

האירוע מיועד לאנשים עם מוגבלות ומשפחותיהם ופתוח לקהל הרחב.

באולם אילן רמון בשעה 18:00, הציבור מוזמן, הכניסה חופשית.