תושבי אזורים כבר מכירים את הנוהל, בכל שנה בחורף, ישנה בעיה בניקוז והמים בפינת הרחובות מוצקין 5 פינת גינבאום עולים על גדותיהם. היום התעוררו תושבי השכונה וגילו דרמה קטנה בשכונה. אוטובוסים ומכוניות פרטיות שנתקעו באמצע הכביש ולא ידעו האם וכיצד להמשיך. תושבי השכונה שאלו עצמם האם האוטובוס ימשיך ואיך? ומה יעלה בגורלה של הקיה פיקנטו שמצאה עצמה תקועה בלי יכולת לזוז.

עידית כץ תושבת השכונה אמרה לנו את הדברים האלה: "אין חורף שזה לא קורה וכבר שנים שלא טיפלו במחדל הזה. החורף מגיע פעם בשנה, אבל כל שנה הם מופתעים מחדש שהחורף הגיע. אין לכם מה להיות מופתעים. החורף לא יגיע באוגסט. ועדיין, תמיד הטענה היא שלא היו מוכנים. אתם צוחקים עלי? מזלזלים באינטליגנטיות של אנשים בוגרים. בשנה שעברה המצב היה אפילו יותר גרוע. מה הבעיה לעשות פעם אחת ניקוז טוב ולפתור את בעיה?!"

מתחילת הבוקר ככל שנמשך הגשם הבריכה בצומת הרחובות מתמלאת מים. בשעות הצהרים הגיעו 2 טרקטורים כדי לפנות את המים ומשאית שאוספת בדקות אלה את העצים שנשברו מהרוחות החזקות.

תגובת העירייה:כידוע וכפי שפורסם בכל כלי התקשורת ועל ידי החזאים העיר נתניה הייתה נתונה בימים האחרונים לכמות משקעים בלתי סבירה בזמן קצר – כמות המשקעים הגדולה ביותר פי כמה יותר מכל עיר אחרת בארץ.

ברור כי במצב כזה, אף מערכת ניקוז אינה ערוכה לקליטת כמות משקעים שכזו.

לגופו של עניין, ברחובות מוצקין וגרינבוים קיימת מערכת ניקוז עירוני, המתוחזקת ומטופלת כנדרש עוד בטרם עונת הגשמים ובמיוחד בעת הגשמים- יחד עם זאת במצב כמות המשקעים הלא סבירה שהיתה בימים האחרונים, המערכת לא מסוגלת לנקז.
בכל מקרה, לאחר זמן קצר מערכת ניקוז ניקזה את כל המים.