תושבי שכונת עיר ימים בנתניה עדיין ממתינים להתקנת רמזור בצומת בני ברמן-עוזי חיטמן. בחודש ספטמבר החלו העבודות לרימזור צומת ה'טי' המסוכן, שבו אירעה רק בשבוע שעבר תאונת דרכים נוספת, אך מאז הופסקו העבודות, שאמורות היו להסתיים עוד בחודש נובמבר. "המצב עכשיו מסוכן יותר ממה שהיה לפני העבודות". צומת הרחובות

עם התחלת הפרויקט, שעלותו נאמדת ב-1.4 מיליון שקל, הכריז מ"מ ראש העירייה והאחראי על התחבורה, אלי דלל, שהוא אמור להתבצע על-ידי "החברה לפיתוח ותיירות נתניה" (ח.ל.ת). מלבד מניעת תאונות דרכים נוספות, מטרת הצבת הרמזור הייתה לשפר את התנועה בכניסה לעיר ימים וביציאה מהשכונה, וכן להסדיר את התנועה לבאים מכל הכיוונים, בין היתר באמצעות סימוני מעברי חצייה.

בטרם תחילת העבודות, נבדקה אפשרות להקמת כיכר במקום, אך בשל קצב התפתחות השכונה, הוחלט בסופו של דבר על הצבת רמזור.

לדברי טלי מולנר, מראשי ועד תושבי השכונה, נאמר לה על ידי בכיר בח.ל.ת כי בעירייה ממתינים לאישורים נוספים כדי להשלים את הפרויקט.

"חבל שהפועלים הניחו עמודים, סימנו את הכביש ואחרי שעבדו מספר ימים, נעלמו כלא היו", אמרה מולנר. "זה סוג של חלמאות, כי הפועלים כבר התחילו לעבוד, כלומר היה להם אישור, אז פתאום יש צורך בעוד אישורים? המצב עכשיו מסוכן יותר ממה שהיה לפני תחילת העבודות".

מעיריית נתניה נמסר: "העירייה החליטה להציב רמזורים ולבחון פתרונות תחבורתיים בצומת. עד לקבלת האישור הסופי להצבת הרמזור, הוחלט לכוונן הסדרי תנועה זמניים שייאלצו את הנהגים להאט את מהירות נסיעתם ובכך לשמור על בטיחותם.

"במקביל, במטרה לקדם את עבודות התקנת הרמזור, החלו בביצוע עבודות כמו הרחבת מדרכה, אבני שפה, הצבת איי תנועה חדשים, הכנת מערכות תת-קרקעיות, תיאומים עם חברת חשמל ועוד. אנו צופים כי בימים הקרובים יתקבל האישור הסופי להתקנת הרמזור והעבודה תושלם בהקדם האפשרי"