פעוטה (צילום: shutterstock)

רותם דיגמי, תושב שכונת רמת חן בנתניה, לא האמין למראה עיניו. כאשר פתח מכתב ששלחה אליו עיריית נתניה התברר לו כי מדובר בדוח בסך 730 שקלים שנרשם לבתו, אלינור, בת שבעה חודשים בסך הכל. על פי תיאור העבירה, השליכה הפעוטה מסמכים מחוץ לפח האשפה בחודש נובמבר 2017, בהיותה בת שלושה חודשים בלבד.

רותם המופתע פרסם פוסט בעמוד הפייסבוק העירוני, ועד מהרה הוא זכה לעשרות תגובות נזעמות. "בעקבות הפוסט שוחח אתי הפקח שרשם את הדוח וטען שהוא נתן לי אותו ביד. הוא אפילו טען שאשתי נכה, דבר שהוא כלל לא נכון", מספר דיגמי.

"למחרת התקשר אליי משה סעדה, מנהל אגף פיקוח וחניה, והודיע לי שהדוח בוטל ואקבל הודעה על כך בדואר רשום. מה אני כבר יכול לומר? זה הזוי, אבל טעויות קורות. הפח ליד הבית שלי, ברחוב רד"ק, מפוצץ כמעט תמיד, וגם כשמשליכים אשפה היא עלולה להתעופף ברוח. אני מקווה שכמו ששלחו את הדוח, כך גם נקבל את הודעת הביטול".

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "הדוח שבנדון ניתן עקב מציאת מסמכים שנושאים את שמה ומספר תעודת הזהות של מי שלחובתה נרשם הדוח, שהושלכו למרחב הציבורי שלא כדין. ככלל, לאחר מציאת פרטים בשטח מתבצע תהליך התאמת פרטים. בתהליך נכללת, בין היתר, בדיקה של כתובתו הרשומה של אותו אדם במשרד הפנים ובדיקה של שנת הלידה. לכאורה במקרה זה נפלה טעות בתהליך הבדיקה. יצוין כי מיד עם היוודע הטעות הוחלט לבטל את הדוח, לפנים משורת הדין, ולא להסב אותו. כמובן, חודדו הנהלים כיצד יש לבצע את תהליך התאמת הפרטים כדי שאירוע כזה לא יישנה".