בחודש שעבר נתלו בגן הגיבורים, אחד הגנים הגדולים בצפון העיר נתניה, שלטים המבקשים מציבור המבלים בו שלא לעלות ולהפעיל מתקנים שפועלים בחשמל בשבת, "השימוש במתקנים אסור בשבת" נכתב.

שלטים בגן הגיבורים, בנתניה  (צילום: שירותיי מיינט)

 השלטים עוררו סערה בשכונה וכן בתקשורת הארצית: לבסוף, השלטים הוסרו, אך אז גילו התושבים שהעירייה מורידה את השאלטר, עם כניסת השבת - זאת ללא הסבר, או שילוט.

בתחילת הקיץ חנכה העירייה ברוב הדר את גן הגיבורים המחודש, המאופיין במתקנים חדשניים שלא נראו כמוהם במחזותינו, אך כעת, בשבתות, הם עומדים כפסלים, וילדים שמגיעים עם הורים לא יכולים ליהנות מהאטרקציה.

גן הגיבורים, נתניה (צילום: שירותיי מיינט)

ממקור בעירייה נמסר שלאחר שנבדקה אפשרות לשים במקום שלטים המורים לשומרי השבת שלא לעלות על המתקנים, הוחלט שמפני שילדים קטנים לא תמיד יודעים לקרא, יבחרו בחלופה האחרת שהיא השבתת כל המשחקים לכולם.

"עד שיש לי זמן לקחת את הילדים בשבת לגן המשחקים, אנחנו מגלים שכלום לא עובד. אין קול, מתקני האופניים והמטוס לא עובדים. הילד לוחץ על הכפתור ומתבאס, תוך עשר דקות מצאנו את עצמנו בחזרה בדרך הביתה", אומר רונן למיינט נתניה.

דקלה, אם לשני ילדים קטנים שהגיעה לגינה הציבורית בשבת האחרונה אמרה, "לפני כמה שבועות כל המתקנים עבדו,  הגעתי לכאן בקביעות על ילדי שאהבו את האטרקציה החדשה. הבנתי שבגלל תלונות של תושבים דתיים החליטה העירייה פשוט לעצור את הפעילות בשבת. לצערי בנתניה כבר לא מקובלת דרך החיים של "חיה ותן לחיות", כולנו צריכים לחיות על פי אורכות חייו שמכתיב הציבור הדתי. זו פשוט חוצפה שאין כדוגמתה, בסופו של דבר כל הילדים לא יכולים להתשמש במשחקים, גם אלה שאמונתם מתירה להם".

תגובת עיריית נתניה: לא נמסרה.