"התקיפה התרחשה במרחק של 300 מטר מהבית שלי" מספר אקסלרוד (צילום: פרטי)

מקסים אקסלרוד, בן 34, יצא לעבודתו, בבוקר ה-14 ביוני בשעה 08:30 מביתו שבשכונה דורה, נתניה. הוא לא הספיק להתרחק 300 מטרים מפתח ביתו, כאשר הותקף על ידי חברות נערים בני 17 ככול הנראה.

מקסים נהג לבדו ברכבו בדרכו הרגילה לעבודה, לאחר שפנה לרחוב יחזקאל בן בוזי מרחוב נחום, בלם את מכוניתו בשל הולכת רגל שחצתה כביש במקום שאינו מסומן לכך. בקרבת מקום ישנה מכולת ולכן מרבים אנשים לחצות את הכביש גם ללא מעבר החצייה.

מקסים אקסלרוד בבית החולים לניאדו (צילום: פרטי)

ברגע הבלימה פגעו ברכבו בחלקו האחורי שני נערים רוכבים על אופניים חשמליים. לאחר הפגיעה, מקסים יצא על מנת להבין את המתרחש ולהגיש עזרה במידת הצורך. בעת צאתו מרכבו, מקסים הבחין בשני בני נוער שהחלו להתנהג בתוקפנות כלפיו, לקלל, לצעוק ולאיים.

"אני חושבת שזו היתה התפרצות של זעם", הוא מספר למיינט נתניה, "הם נפלו על הכביש ואני יצאתי מהרכב. ראיתי שהאופניים נמצאים ליד הרכב. אחד הנערים החזיק ברגל, כנראה כאב לו, אבל תוך רגע הוא כבר התרומם והתחיל בקללות ואיומים, 'למה אתה בולם, מזדיין', ועוד מילים שאני לא רוצה לחזור אליהן, ניסיתי להסביר שבלמתי בגלל אישה שחצתה רחוב".

"כל זה קרה מול מכולת שכונתית, ואנשים חוצים בלי מעבר חצייה, אז בלמתי... לא התרגשתי מהקללות והאיומים, כי אני רואה מולי ילד. אני גבוה, בריא פיזית וספורטיבי אז אני לא מתרגש. לא נתתי לזה הרבה משמעות. אבל אחרי 30 שניות של איומים וקללות הוא מתחיל להביא מכות על שמשת הרכב ואחר כך על מכסה המנוע".

אחד מהם הוריד את כסאו מאופניו (המושב נשלף בקלות על ידי סיבוב מנעול ידני) ואחז בו כבכלי נשק הדומה לפטיש צינור מתכת שאורכו כ-40 ס"מ אשר בקצו מחובר מושב כבד העשוי פלסטיק כשיח ומתכת.

ביום התקיפה (צילום: פרטי)

אחד הנערים הכה את שמשת הרכב, ולאחר מכן את מכסה המנוע. מקסים מתוך פחד לחייו צעק לעברם שהוא מתקשר למשטרה על מנת להפחידם. לאחר מכן אחד הנערים נבהל וניסה להרים את האופניים ולהסתלק משם. מקסים ניסה לעכב את הנערים מלברוח עד שהניידת תגיע בכך שהוא חסם את הגישה לשלדת אופניים שנמצאה בין הרכבים.

האירוע קרה ליד מכולת שכונתית, מול עיניהם של כעשרה עדים לפחות. ברגע זה, הגיעו למקום הזירה עוד כארבעה בני נוער והקיפו במעגל את מקסים שעמד ליד האופניים. תוך כדי שימוש באיומים והתנהגות תוקפנית, הם ניסו להרחיקו מהאופניים. מקסים מתוך פחד לחייו מצלצל למשטרה ומנסה להסביר את הסיטואציה, אך לא מצליח כי הנערים החלו לתקוף אותו.

"אני מתחיל לצעוק ומנסה להזמין משטרה, ברגע הזה מתחילים להגיע חברים שלהם, שישבו ליד המכולת, אני מחייג למשטרה, מדבר עם השוטרת ומרוב אדרנלין אני כל כך מבולבל ולא יכול למסור את המיקום שלי, לא מסוגל לומר את שם הרחוב, יחזקאל בן בוזי, למרות שזה היה 150 מטר מהבית", מקסים מספר על הרגעים הקשים.

 "אני רואה שהוא מתכוון להרים את האופנים ולהימלט, אחרי התקיפה של הרכב שלי. אני צועק לו אתה לא נוסע בלי שהמשטרה מגיעה לפה, ואז כל החברים שלו הקיפו אותי במעגל, אני מדבר בו זמנית עם השוטר ואיתם. תוך כדי השיחה הזאת אני מתחיל לקבל מכות, והכי פחדתי מילד עם הכסא אופניים, כי זה כמו פטיש גדול, לא סתם מכה של ילד".

10 ימים אחרי התקיפה (צילום: פרטי)

בדקה וחצי הבאות, מקסים חטף עשרות מכות בכל חלקי הגוף. בידיו של אחד מהנערים היה מקל של מטאטא, שהוא השיג ליד המכולת, בידיו של בעל האופניים היה צינור ברזל עם מושב אופניים כבד. חלק מהמכות עם כלי הנשק הללו פגעו בראשו של מקסים, וגרמו לדימום מסיבי מראשו. הטלפון, שמקסים אחז ספג מכה ונשבר.

שתי מכות בראש מתוך שלוש מכות קשות שגרמו לחתכים על הקרקפת, נעשו עם המושב של האופניים שהיה בידיו של הבעל של האופניים. כתוצאה מהפגיעה בראש, התחיל דימום והנערים חדלו.

"קיבלתי מכות בעודי מנסה להרחיק את הילדים. היו שם לפחות 10 אנשים כולל בעלי המכולת שראו את זה ולא עשו כלום, תוך כדי הקטטה אני צועק תזמינו משטרה, שברו לי את הטלפון - ראיתי שיחות נכנסות ולא יכולתי לענות. לפחות פעמיים אני קיבלתי מכה בראש כעם כסא האופניים.

החבלה מהאבן שנזרקה לעברו של מקסים (צילום: פרטי)

"הם הפסיקו כשראו את הראש שלי מלא בדם"

 הסיפור נגמר כשהנערים ראו את מקסים אקסלרוד מדמם לדבריו "הם עצרו כשראו שהראש והחזה שלי מלאים בדם. אני לא זוכר באיזה רגע כל החברים שהגיעו נמלטו", הוא מגולל את רגעי האימה.

כתוצאה ממקרה זה נשאר מקסים באמצע הכביש מדמם מראשו. לאחר התפתחות האירוע, לטענתו, צפו לפחות כעשרה עדים, כולל בעלי מכולת סמוכות למקרה. במהלך ההתקפה ביקש מקסים להתקשר למשטרה מספר רב של פעמים, אך אף אחד לא נענה לבקשה. לאחר בקשה אישית מאישה, שרכבה היה חסום על ידי רכב של מקסים, התקשרה למשטרה, ותוך כמה דקות המשטרה הגיעה למקום הזירה.

"אמרתי לה שאני לא מזיז את הרכב עד שהיא לא מתקשרת למשטרה, היא נתנה לי את הטלפון והסברתי איפה אני נמצא. היה שם בחור שבמקומי הזיז רכב אחורה, כי לא הייתי מסוגל להזיז את הרכב מהבלבול והאדרנלין. בסך הכל נסעתי לעבודה, לא לקרב במלחמה, לא לעזה.  הייתי בבלבול נוראי."

10 ימים אחרי התקיפה (צילום: פרטי)

בזמן שהניידת הגיעה למקום הזירה, אחד מהנערים זרק אבן לעבר מקסים, שפגע בברכו הימנית וגרם לחבלה שלא נעלמה שנראתה לעין אף אחרי 10 ימים.

המשטרה הגיעה למקום לאחר מספר דקות, אבל עד אז, כל התוקפים, מלבד בעל האופניים וחברו, נמלטו מהמקום. בעל האופניים וחברו, שלקח חלק בתקיפה, נלקחו לתחנת המשטרה בנתניה.

מקסים פנה לקבלת עזרה רפואית בבית החולים לניאדו בנתניה, ובמיון נעשו שלושה תפרים על הקרקפת. במסגרת בדיקות רפואיות במיון, אובחן זעזוע מוח. מקסים שוחרר מחדר המיון באותו יום, אך בערב של אותו היום, החמיר מצבו והוא נאלץ לחזור לאותו בית חולים באמבולנס. הוא אושפז ולאחר מכן הועבר למחלקת כירורגיה, בה נשאר במשך ארבעה ימים.

"בערב התחילו לי הקאות והתעלפתי במטבח, חזרתי באמבולנס, כי לא יכולתי לרדת במדרגות. רק אתמול שלשום התחלתי לתפקד".

"ראיתי שיחות נכנסות תוך כדי התקיפה ולא יכולתי לענות" (צילום: פרטי)

לאחר שחרורו מבית החולים, ניגש מקסים לתחנת המשטרה בנתניה, כדי לכתוב עדות על התקיפה. בתחנת המשטרה מצא שהתוקפים הגישו תלונה על התקיפה נגדו. למשטרה נודע על נוכחות של מצלמות במכולת השכונתית, ועל השיחה עם השוטר, שבמהלכה התחילה התקיפה.

"הגיעו שני שוטרים במהירות, אחד ממשמר הגבול ואחד עירוני, בעלי המכולת הגנו על הילדים וכמעט נכנסו לעימות עם המשטרה. לקחו את הפרטים שלי מול כולם, והם שאלו את הכתובת מול התוקפים, אני לא רגוע שעכשיו יש להם את הכתובת שלי".

ממשטרת ישראל נמסר: כי הוגשה תלונה והנסיבות נבדקות.