23 תושבים המתגוררים בשכונות שונות בנתניה, שלחו בשבועיים האחרונים מכתב לראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, ולמנכ"ל העירייה, אבי בן חמו, בדרישה להפעיל לבני הנוער שאטלים למקומות הבילוי בעיר ולפתוח את היכלי התרבות ומועדוני הנוער בסופי שבוע.

בין חותמי המכתב ישנם תושבים ממרכז וצפון העיר, ומשכונות רמת פולג-עיר ימים, קריית השרון, קריית נורדאו, רמת ידין (דורה), רמת חן-בן ציון, אגמים, האירוסים ועוד.

(צילום: גלוריה אלקלעי)

"אנו מבקשים לפעול בהקדם למציאת פתרונות תרבות, בילוי ופנאי בסופי השבוע בעיר לבני הנוער ולמשפחות, הן בשישי בערב והן בשבת בבוקר", כתבו התושבים בפנייתם.

 "אנו משמיעים את קולם של תושבי העיר החילוניים, המשוועים לתרבות גם בסופי שבוע, את קולו של הנוער המשועמם בגינות בחודשי הקיץ ואת קולם של הורים לילדים, שעבור צריכת תרבות נאלצים להיכנס לרכבם בשבת בבוקר ולנדוד לערים אחרות.. אנו חשים כי הגיעו מים עד נפש... מבני הציבור עומדים שוממים כפילים לבנים והגיעה העת לחולל שינוי ולפתוח אותם עבור תושבי העיר גם בסופי שבוע".


חותמי המכתב מבקשים כי השאטלים יעברו במועדים קבועים בשכונות העיר ויסיעו את בני הנוער למרכזי בילוי כגון הסינמה סיטי ו-y סנטר ברמת פולג. עוד הם מבקשים לפתוח כי היכלי התרבות והמתנ"סים יפעלו בשבת בבוקר לטובת הצגות ילדים ומופעי תרבות למבוגרים, כגון מופעי זמר, אקטואליה, מפגשי יוצרים ועוד, בתור דבר שבשגרה.

 נוסף על כך, הם מבקשים לפתוח את מועדוני הנוער על מנת שישמשו מקומות מפגש לפעילות לבני הנוער, וכן לארגן עבורם אירועים בסופי שבוע, דוגמת מסיבות חוף, מופעי סטנדאפ ומוסיקה ואירועי ספורט.

בסיום מכתבתם מבקשים התושבים להיפגש בנושא עם ראש העירייה והמנכ"ל, וציינו כי "בפעמים הבודדות שכן נפתחו המתנ"סים בשבתות, הכרטיסים נחטפו מיד, משמע הביקוש אדיר, הצורך קיים והציבור צמא לאירועים מהסוגים שפורטו לעיל".

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "כמדי קיץ וגם בקיץ הזה, עיריית נתניה על כל אגפיה הכינה לתושביה סל אירועי קיץ משובח ועשיר, לכל חלקי האוכלוסייה, לקטנים ולגדולים, בכל רחבי העיר ובמהלך כל שעות היום.

"כמו כן, במרכזים הקהילתיים וכן בפלנתניה מתקיימות פעילויות של שבת תרבות. העירייה תמשיך לעודד הצטרפות לתנועות הנוער בעיר, הנתמכות אף הן על ידי העירייה. עיריית נתניה פועלת על פי חוק ומאפשרת פעילות בשבתות וחגים אך ורק לפי הגדרות המחוקק והפסיקה, ותמשיך לשמור על הסטטוס קוו".