טלטלה בישיבת בני עקיבא בנתניה: ראש הישיבה הנוכחי, רם זהבי, הודיע על התפטרותו לטובת תפקיד אחר בעולם החינוך הציוני-דתי, ומי שיחליף אותו הוא הרב יאיר שטדלר, שכיהן עד כה כרב אולפנית בר אילן בנות. בנוסף, בשל צמצומים בישיבה, קיבלו השבוע כמה עובדי מינהלה ותיקים מכתבי פיטורים.

התפטרותו של זהבי מגיעה לאחר שרשרת תהפוכות שעברה הישיבה לפני כשנה, ביניהן פרישת המנכ"ל, פרישת מנהל הישיבה, התפטרות מנהל התיכון, והחלטה לסגור את הפנימייה ולפטר את עובדי המינהלה והפנימייה, בשל צמצומים.

בשנה שעבר, לאחר שהורים הוציאו את ילדיהם מהמקום, מונה זהבי לתפקיד ראש הישיבה. בתוך שנה הוא העצים את התלמידים, את הצוות ואת ההורים, ויצר אתם קשר הדוק של שיתוף ושקיפות. ההורים היו מרוצים מחינוך ילדיהם, ונראה כי הישיבה עולה על דרך המלך. אלא שלקראת תום החופש הגדול הבינו ההורים מזהבי, שלא ימשיך במשרתו.

 ישיבת בני עקיבא. התהפוכות נמשכות | צילום: נמרוד גליקמן

"הכל תלוי באוויר", אמר השבוע אחד ההורים, "הוציאו מכרז לראש ישיבה, וזכה בו מנהל הישיבה שלנו, אולם זמן קצר ביותר לאחר מכן שמענו שהוא לא ייכנס לתפקיד, וכי העירייה היא זו שטירפדה את המינוי. אנחנו נכנסים לסיטואציה שדומה לזאת שלפני ההכרזה על מינוי רם זהבי, התקופה שבה הורים החליטו להוציא את הילדים מהישיבה. כשבעירייה קלטו שזה קורה, סירבו לאשר העברות של תלמידים".

ההורים מותחים ביקורת על התנהלות עיריית נתניה. לדבריהם, העירייה אינה מעוניינת שתלמידיה ילמדו מחוץ לעיר, כי כך תיאלץ לשלם בגינם לרשות אחרת. במהלך השבוע שעבר כתבו ההורים בפייסבוק, שהם מרגישים הורים לילדים סוג ב'. בנוסף, כאבו ההורים את מצבם של העובדים שהוזמנו לשימוע.

ביום רביעי שעבר התקיים רצף שימועים לעובדי המינהלה בישיבה. "החוויה של שימוע במעמד נציגת ההסתדרות היא חוויה רגשית ואישית מורכבת", כתב ראש הישיבה רם זהבי להורים. "פעלנו במהלך השנה וגם בעת האחרונה להביא את העירייה לקבל החלטה על קליטה של חלק מהעובדים לעבודה. כולנו נמצאים במצב של אי-ודאות. במציאות המורכבת הזאת, לא נותר לנו אלא לתת כתף. אני פונה אליכם, צוות ההורים והתלמידים בבקשה, שילחו מילה מעודדת, הרימו טלפון לשאול לשלומם של עובדי המינהלה". לפנייתו להורים צירף זהבי את רשימת מספרי הטלפון של העובדים.

ביום חמישי פירסם זהבי הודעה להורים, על כך שנבחר ראש ישיבה חדש, הרב יאיר שטדלר, לאחר שכיהן עד כה כרב אולפנת בר אילן בנות.

הרב שטדלר, יליד 1982, נשוי ואב לארבעה, "מוכר כאיש חינוך מוביל בעיר נתניה זה שנים", כתב זהבי להורים. "עיקר פועלו הנהגה חינוכית והובלת תהליכים ותוכניות חינוכיות באולפנית בר אילן נתניה. הוא משמש גם כרב סניף בני עקיבא בקריית השרון. הרב יאיר משלב ניסיון תורני חינוכי עם פעילות רבנית בקהילה. כבן העיר נתניה, וכמי שגדל והתחנך במוסדות החמ"ד בעיר, הוא מכיר מקרוב את הקהילה הדתית בנתניה, על ייחודה וצרכיה".

גורם בוועד ההורים אמר: "לגבי מינוי ראש הישיבה, כיוון שאין אנו מכירים את ראש הישיבה הנבחר מקצועית אנו בוחרים שלא להגיב כרגע, הצלחה שלו תהיה הצלחה שלנו ואנו מאחלים לו בהצלחה. עם זאת, אנחנו נמצאים באי וודאות גדולה לגבי פתיחת שנת הלימודים, העובדים שהועסקו עד כה על ידי העמותה פוטרו ואנחנו עדיין לא יודעים אם יגויסו מחדש על ידי העירייה, או שנפתח את שנת הלימודים כשכל צוות העובדים חדש ואינו מכיר את נוהלי העבודה בישיבה".

העירייה, בתגובה לטענות על טרפוד המינוי של מנהל הישיבה: "ההחלטה על מינויו של הרב התקבלה על פי כל הכללים: הרב עבר מכרז כנדרש, עמד בכל התנאים ונמצא ראוי לתפקיד, פה אחד, על ידי כל המשתתפים. אלא שכעבור כמה ימים, הודיע הרב שהוא בוחר שלא לקבל עליו את התפקיד ולהמשיך לכהן כמנהל חטיבת הביניים. בנסיבות שנוצרו מינתה ועדה מקצועית מנהל חדש לישיבה, את הרב יאיר שטדלר. אנו מאחלים לו הצלחה".