חשד לרצח בנתניה | צילום: דוברות מד"א

גבר בן 54 רצח את שותפו לחדר בבית מחסה בנתניה, החביא את גופתו בחדרם המשותף כשהגופה מגולגלת בשטיח ובחלוף שבוע רצח את מנהל המקום.

משטרת ישראל פענחה את הרצח הכפול ב"בית יעל" בנתניה ומחר בכוונת הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד החשוד ברצח הכפול.

ביום 2.8.18 התקבל במשטרת ישראל דיווח על גופת אדם ב"בית יעל" המשמש כבית מחסה למחוסרי דיור ומוסד לגמילה, ברח' יודפת 2 בנתניה. שוטרים שהגיעו למקום גילו גופת אדם במשרד מנהל המקום ומאוחר יותר התברר כי מדובר בגופתו של מנהל בית המחסה-אברהם ואנונו, בן 57 מנתניה.

זירת האירוע | צילום: רענן בן צור, ynet

עם הגעת השוטרים למקום, התברר כי גבר בן 54, דייר המקום, נעל את עצמו בחדרו. השוטרים פרצו את הדלת ומצאו את אלכסנדר מירזוב כשהוא יושב בחדר ונודף ממנו ריח חזק מאוד של דלק.

בסריקה במקום השוטרים גילו גופה נוספת, שהוחבאה בחדרו של אלכסנדר, מתחת למיטה, כשהיא מגולגלת בשטיח. בזיהוי הגופה במכון לרפואה משפטית נמצא כי מדובר בדייר ויאצ'סלב פידקין, בן 49. החשוד, אלכסנדר מירזוב, נעצר והובא לתחנת המשטרה.

אבי ואנונו עם  הנכדות | צילום רפרודוקציה: אלעד גרשגורן

חקירת הרצח הכפול הוטלה על צוות חקירה מיוחד ובחקירה מאומצת נמצא כי החשוד היכה בגרזן את מנהל המקום ורצח אותו על רקע חשדו כי נוצל ע"י שותפו לחדר (ויאצ'סלב) ובסיועו של מנהל המקום. בהמשך, החשוד נעל עצמו בחדר עם המנהל וכשעובדת המקום ניסתה להיכנס לחדר, החשוד ניסה לתקוף גם אותה. רק בסיוע של עובד נוסף שנחלץ לעזרתה, הצליחו להשתלט על החשוד ולהוציא את הגרזן שהחזיק בידו.

החשוד הודה ברצח הכפול ומהחקירה התברר כי ביום 27.7.18 בשעת לילה, היכה את שותפו לחדר-ויאצ'סלב פידקין במכות גרזן והטמין את גופתו מתחת למיטה בחדרם המשותף, כשהגופה מגולגלת בשטיח. בהמשך, רצח גם את מנהל המקום. עוד סיפר החשוד כי לאחר רצח המנהל, נעל עצמו בחדר וניסה להמית את עצמו בדלק ששפך על גופו. ניסיון זה לא צלח בידו.

החשוד נעצר כאמור ביום 2.8.18 ומעצרו הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת. השבוע הוסר צו איסור הפרסום בחקירה והוארך מעצרו של החשוד עד מחר, אז בכוונת הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו.