עובדת בעיריית נתניה התלוננה בחודשיים האחרונים על הטרדה מינית שחוותה מצד המנהל שלה. לדברי העובדת, הכפופה לאותו המנהל, הוא פלט לעברה משפטים בעלי אופי מיני.

העובדת התלוננה על המקרה בפני טובה כץ, אחת הממונות על הטרדה מינית בעירייה, והעוזרת האישית של ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר. לטענת העובדת, המנהל נוהג להשתמש במשפטים סקסיסטיים גם כלפי עובדות אחרות באותו המינהל.

הטרדה מינית | המחשה: Shutterstock

בתום בירור פנימי שערכה העירייה, הועברה העובדת למינהל אחר, עם דירוג מקצועי שווה ערך לדירוגה הקודם, ואילו המנהל נשאר בתפקידו.

על פי הידוע, המנהל ננזף משמעתית, ובין היתר נאסר עליו להשתתף בפעילות מטעם ועד העובדים.

עד כה, העדיפה העובדת, משיקוליה, שלא להגיש תלונה במשטרת ישראל.

עם או בלי קשר למקרה, צורף לתלוש השכר של עובדי העירייה לחודש יולי מנשר הכולל את עיקרי התקנון למניעת הטרדה מינית, ובו הבטחה כי "כל תלונה תיבדק ותטופל במהירות, במקצועיות ובסודיות". עוד נכתב, כי "עיריית נתניה מקפידה על שמירת סביבת עבודה הוגנת, טובה ומכובדת, ותנקוט כל האמצעים העומדים לרשותה כדי למגר תופעה פסולה זו".

עיריית נתניה (צילום: איתמר רותם)

רשימת הממונים שאצלם ניתן להגיש תלונה בנושא, כפי שהופיעה במנשר, אינה כוללת את טובה כץ, ונכללים בה ביאטריס שיפר, עובדת סוציאלית מאגף הרווחה והממונה על הטרדה מינית; חדוה כהן מעמותת "היכל התרבות העירוני נתניה"; חיה שניידר, סמנכ"לית משאבי אנוש וראש המינהל הכללי; ודב כץ, מבקר העירייה.

בעיריית נתניה סירבו לומר כיצד טיפלו במקרה, ומסרו בתגובה, כי "כל תלונה על הטרדה מינית מטופלת בעירייה בהתאם לחוק ולנהלים".