אריאל בליאבסקי. צילום: באדיבות ההורים

אריאל בליאבסקי בן ה-11 חודשים נאלץ לקבל תרופה מיוחדת בגרמניה עקב גידול סרטני מסוג סרקומה חיצוני בבית השחי שלא נמצא לו פתרון בארץ. חברי המשפחה מארגנים לו בפעם השנייה אירוע התרמה ב-14 באוקטובר, ה' בחשוון, ואנשים לא רכשו מספיק כרטיסים לאירוע.

את סיפורו של אריאל בליאבסקי הבאנו ב"מיינט ראש העין" לפני מספר חודשים. אובחן כחולה סרטן בגיל שלושה חודשים והתחיל בטיפולים כימותרפיים בבית חולים בארץ. תפקיד הטיפולים היה להקטין את הגידול כדי שיוכלו לנתח את הילד ולהסיר את הגידול, אך בגלל מוטציה בגנים, לא רק שהטיפולים הכימותרפיים לא עזרו, המצב רק החמיר.

גנאדי ותמר, הוריו של אריאל, מצאו מחקר ביולוגי בגרמניה שהציג תרופה למחלה של אריאל: סירופ שמקבלים פעמיים ביום דרך הפה והסירופ מצמצם את הגידול.

תמר, אמו של אריאל מתארת את המצב: "אם היינו נשארים בארץ, היו מנתחים אותו עם הגידול הענק ומי יודע אם הוא היה יוצא מזה".

הוא התחיל לקחת את התרופה?

"כן, אנחנו נמצאים פעם בחודש בגרמניה, הבאתי את התרופה לכאן והוא מקבל אותה כבר חצי שנה. אנחנו רשומים בשניידר למקרה שהוא לא ירגיש טוב אבל כל הבדיקות והטיפולים אפילו בדיקת דם אנחנו צריכים לטוס לעשות בגרמניה".

אתם בקשר עם רופאים מגרמניה ואנשים מהמחקר?

"כן, אנחנו בקשר בטלפונים ומיילים ויש לי אפילו בחור שעוזר לי לתרגם".

מה המטרה של ערב ההתרמה?

"לעזור לנו להמשיך בטיפולים וגם כדי לעזור לנו כמשפחה להתקיים מבחינה כלכלית. אני לא חזרתי לעבודה, אני בבית ורוב הזמן עם אריאל בנסיעות, וגם בעלי מצטרף לנסיעות כי מאוד קשה לי איתו בנסיעה, אז הוא גם לא עובד כמו שצריך ומפספס המון עבודה".

צילום: באדיבות ההורים

אריאל הוא האח הקטן מבין שישה ילדים, אח תאום לשי שגר אצל הסבתא, אמא של תמר בפתח תקוה בגלל שהמערכת החיסונית של אריאל נפגעה מהטיפולים. תמר נמצאת איתו רוב הזמן בבית בגלל החשש שידבק במחלה.

"הטיפולים הכימותרפיים הרסו לו את התאים והוא אפילו לא מחוסן אז אני לא יכולה לחשוף אותו ולהוציא אותו מהבית יותר מדי. שי התאום שלו הוא מסוכן לאריאל כי הוא מקבל את כל החיסונים והוא נמצא במעון, כל וירוס קטן או שיעול יכול לפגוע באריאל. ביום כיפור יצאנו עם כל הילדים, הסתובבנו ובלילה עלה לו החום והוא התחיל להשתעל. מספיק שמישהו בא ונותן לו ליטוף ביד, זה מסוכן, זה נמצא באוויר", מספרת תמר.

אתם משלמים על התרופה?

"לא, על התרופה אני לא משלמת. התרופה היא כאילו בחינם, שילמנו כבר על התרופה אז עליה אני לא משלמת, עכשיו זה רק ההוצאות שלנו: הטיסות, המחייה שם, הכל".

במאי 2018 נערך ערב התרמה ראשון לאריאל עם הכסף שהם אספו הם שילמו על התרופה. לדבריה של תמר, נכון לעכשיו הם לא צריכים לשלם עליה עוד כסף.

צילום: באדיבות ההורים

מה ההערכה לגבי התרופה?

"אנחנו מחכים שהגידול עצמו יצטמצם למשהו קטן ואז נוכל לנתח אבל אין הערכה לגבי כמות הזמן שזה יקח. יש שיפור, הגידול התחיל להצטמצם אבל זה עוד לא מספיק".

מי מארגן את ערב ההתרמה?

"אנשים שאנחנו מכירים, חברים שלנו מהשכונה, אנשים שמעו מפה לאוזן. בגדול זה אייל חבר שלנו".

האנשים שמופיעים בערב הזה, הם מתנדבים?

"כן, הכל בהתנדבות".

כרגע לא מספיק אנשים קנו כרטיסים לערב ההתרמה כדי שתמר וגנאדי יוכלו להמשיך ולטפל באריאל עד להחלמה שלו.

ערב ההתרמה יתקיים ב-14 באוקטובר, ה' בחשוון, בשעה 17:00 באולמי אוורסט אירועים, רחוב המרץ 13, ראש העין.

ניתן לרכוש כרטיסים בעלות של 50 שקלים לאירוע: פארטי קונספט 03-5511233, גן תינוקייה חמישה כוכבים 054-7555556, צ'יפופו 03-6208466, WOW קוסמטיקס 074-7039397.