תאונת אופנוע שהתרחשה אתמול בצומת בצרה, דרומית מהכניסה לנתניה, תודעה על ידי מצלמות נתיבי ישראל.

התאונה התרחשה אחר הצהריים קצת לפני השעה 17:00. רוכב האופנוע התנגש ברכב שפנה לפתע ימינה ונזרק לכביש. לא דווח כי נפצע קשה למרבה המזל. 

תאונת אופנוע בבצרה | צילום: נתיבי ישראל

איציק עייש, ראש אגף בטיחות בחברת 'נתיבי ישראל' אמר היום כי "מקרה זה הינו דוגמא חיה כי רגע של הסך דעת עשוי לגרום לתאונה קשה ואף במקרים רבים כזו שכתוצאה ממנה נגבים חיי אדם לשווא. אנו בנתיבי ישראל בונים ומתחזקים תשתיות דרכים ברמות הגבוהות בעולם אך לגורם האנושי המהווה 98% מתאונות הדרכים אין תחליף וחובת כל אחת ואחד לזכור זאת בכל רגע נתון בו אוחזים בהגה".

עייש, קצין בדרגת סגן-ניצב בדימוס שימש בתפקידו האחרון כמפקד מרחב דרום של משטרת התנועה מוסיף ואומר מסר למשתמשי הדרך: "אל נא הפנו אצבע מאשימה לאחרים, אלא זיכרו כי מדובר לא רק בחייכם והסובבים אתכם. רגע קטן של התעסקות שאינה בנהיגה עשוי להביא להרס משפחות שלמות אותו לעולם לא יוכלו לתקן. אנא מכם הצטרפו אליינו בהצלת חיי אדם באמצעות דיווח על מפגעי דרך אל מרכז ניהול התנועה הלאומי של נתיבי ישראל- 2120*".

מודעות הנהגים בשילוב האכיפה שהוחמרה מתורגמת מידית למספרים באלה שקיפחו חייהם כתוצאה מתאונות הדרכים. עייש ציין כי נכון להיום ישנה ירידה משמעותית בנפגעים- 68 הרוגים ביחס לאותה תקופה אשתקד, מתוכם 54 במרחב הבינעירוני.