מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך, נאם (17.10) בפני סטודנטים באוניברסיטת בר אילן והתייחס לרצח אנגווץ וואסה ז"ל מנתניה, שעל פי החשד נורתה למוות על ידי בעלה השוטר בביתם.

אלשיך אמר: "זה אירוע כאוב. מהבדיקות שלנו אין לשוטר שום רקע קודם וזה מאוד מטריד אותנו. הוא לא מוכר לנו כשוטר אלים. לא תמיד אנחנו יודעים לפצח את נפש האדם. זה אירוע מטלטל מבחינתו ומתסכל".

הבוקר האריך בימ"ש השלום בפ"ת את צו איסור הפרסום בחקירת האירוע. הצו אוסר על פרסום כל פרט מפרטי החקירה ותוקפו הוא עד ה-31.10.18. 

מפכ"ל רוני אלשיך, דוברות המשטרה

החשד הוא כי וואסה נרצחה ביום ראשון השבוע (14.10) בידי בעלה השוטר בנתניה. היא הייתה בת 36 במותה, אשת חינוך שלימדה בין היתר בבית הספר ריגלר. היא למדה בין היתר את השכלתה במכללת רופין בנושא "הגירה ושילוב חברתי". 

על פי החשד, בעלה של האישה, שוטר במקצועו, נטל את אקדחו וירה בה מטווח קצר בחדר האוכל של הבית, כאשר שלושת ילדיהם הקטנים נמצאים בחדר הסמוך. האקדח ששימש את הירי נמצא בזירה כאשר השוטרים הגיעו למקום. זאת לאחר שהחשוד בעצמו התקשר למשטרה ודיווח "הרגתי את אישתי".

אנגווץ וואסה ז"ל | צילום: מהרשת החברתית

ב-5 לאוגוסט האחרון חגגה יום הולדת. בעלה, כתב לה ברכה: "אשתי היקרה כשנולדת התברך העולם ביופי אמיתי ומושלם ויום שאמר בורא העולם בלעדיך אין העולם יכול להתקיים ועכשיו כשאנו חוגגים נאחל לך מליון ברכות והתברכי בברכות שהתברכו אמותינו שרה רבקה רחל לאה ... אני מברך אותך תזכה לאריכות ימים עד מאה ועשרים אושר ועושר תמיד כל חייך אוהב אותך"

הרצח זיעזע את נתניה ותושבים רבים הביעו כעס על המעשה, שהגיע דווקא משוטר, כזה בעל רישיון נשק שמאמור להגן על אזרחים.

"כן התלוננתי, לא התלוננתי, מה זה משנה כשלאף אחד לא איכפת? 
נשים ממשיכות להירצח ואנחנו מתעסקים בצהוב במקום בנורות אדומות", אמר תושב העיר.

"20 נשים נרצחו מתחילת השנה, 20 משפחות מתוכם מספר רב של ילדים שהתייתמו מאם - איבדו את היקר להן בפחות משנה אחת. עד מתי נמשיך לזעוק והחברה תאטום את אוזניה? עד מתי?! ליבי עם משפחת וואסה היקרה". 

הבעל, שוטר בתחנת קדמה, משרת במשטרה בשלוש השנים האחרונות כשוטר סיור. הוא נעצר אתמול ויובא היום להארכת מעצר.