התינוק העטוף במגבת שאותר הבוקר ליד פח ברחוב ברנר בנתניה, גרם לזעזוע בקרב תושבים, שהגיבו בזעם על הידיעה שפורסמה אצלנו ב"מיינט נתניה" מיד עם קבלתה.

קראו גם >> תינוק שנולד הלילה נמצא עטוף במגבת ברחוב בנתניה

הבוקר התברר כי עובדת זרה שיצאה מביתה היא זו שהבחינה בתינוק הנטוש. התינוק אותר כשלגופו רק חיתול, והוא סבל מהיפותרמיה קלה. היא אספה את התינוק, לקחה אותו לביתה והזעיקה צוות של מגן דוד אדום. בהמשך, פונה התינוק לפגייה בבית החולים לניאדו.

המקום שבו נמצא התינוק שננטש (צילום: עידו ארז)

על פי ההערכות, התינוק נולד כמה שעות קודם לכן וסיבת נטישתו ככה באמצע הרחוב – טרם ברורות. זמן קצר לאחר שפונה לבית החולים, הגיעו גורמי הרווחה של עיריית נתניה לבית החולים כדי ללוות את התינוק.

התושבים בנתניה שנחשפו לסיפור היו מזועזעים וכועסים. "העולם שלנו הוא הפוך אחד", אמרה התושבת רחל. "אחת מבקשת מבורא עולם ילד והשנייה זורקת אותו לפח". 

התושבת גילה הוסיפה: "זה נורא. מה שעולה לי בראש בשניה זאת זה איך מרגיש זוג שלא מצליח להביא ילד לעולם".

התושבת צביה כתבה: "פשוט מזעזע לקרוא את זה. איך אפשר לנטוש תינוק שרק נולד ככה ליד הפח?".

"הוצא צו חירום והתינוק נמצא כרגע עם הרווחה"

אתי ליטיג, אחות אחראית פגייה לניאדו סיפרה כי הצוות קיבל את התינוק ואחרי כמה דקות כבר הועבר לבדיקות, לא לפני שחומם מהקור ממנו הגיע. "הוא תינוק חמוד מאוד", סיפרה והוסיפו: "הוא יישאר בהשגחה, כאשר המשטרה והרווחה כמובן מלווים אותנו. אנחנו נעשה את החלק שלנו על הצד הטוב ביותר בתקווה שיימצא לו בית בהמשך כשיתאושש".

מעיריית נתניה נמסר: "היום בשעות הבוקר המוקדמות התקבלה הודעה למינהל הרווחה על-ידי המשטרה כי נמצא תינוק בן יומו בסמוך לפח אשפה. התינוק הועבר לבית החולים לניאדו לטיפול רפואי ולבדיקות נוספות.

הוצא צו חירום והתינוק נמצא כרגע במשמורת הרווחה. ההחלטות לגבי ההשמה שלו ייקבעו בהמשך ובהתייחס לתוצאות חקירת המשטרה".