תפיסת הכלב ברחוב שער העמק בנתניה | צילום: ממצלמת אבטחה

סרטון שפורסם בימים האחרונים על ידי תושבים וחובבי בעלי חיים בנתניה מעורר מהומה. בסרטון נראה אדם אשר גורר על הכביש כלב ברחוב שער העמק בעיר. הסרטון גרם לכעס בעקבות הצפייה בו, ובעירייה אומרים השבוע כי הכלב חולה והיווה סכנה לציבור. בהמשך הוא הועבר למתחם סגור בו קיבל מיטה ומזון.

התושבים, חלקם הכירו את הכלב, ידעו לספר כי כבר תקופה ארוכה שמנסים לתפוס אותו וכי הוא אכן חולה. עם זאת, "השימוש בכוחניות כזו צורמת מאוד ומהווה מהלך אלים נגד הכלב. יש דרכים אחרות להוביל כלב כזה למקום אחר", אמרו תושבים.

תושבים אחרים היו אף יותר מיליטנטיים וזעמו על הנראה בסרטון ברחוב שער העמק. "להגיש תלונה במשטרה במיידי", כתבה אחת התושבת. "די להתעללות בבעלי חיים, די".

תושבת אחרת ניסתה להציג אור אחר על הסיפור: "חשוב לציין שזה כלב שכבר יותר משנה מנסים ללכוד ואף אחד לא הצליח.. הוא כלב עקשן מאוד המתוקי הזה.. צריך לשאול למה הוא גרר אותו ככה.. יכול להיות שהוא ממש התנגד לו".

הסרטון נשלח לעמותת "תנו לחיות לחיות", שערבה אף עו"ד בסיפור. הוא ציין בפנינו כי התמונות נראות לא טוב וכי יש דרכים רבות לטפל, ללכוד ולהעביר בעלי חיים בצורה יותר הומנית ומסודרת.

דוברת תנו לחיות לחיות, אתי אלטמן, הגיבה בחריפות על תמונות. "התנהגות אלימה כלפי בעלי חיים בחסות עירונית היא עבירה על החוק ואני דורשת מעיריית נתניה ומראש העירייה פיירברג לחקור את המקרה ולהודיע לציבור על המסקנות והתוצאות של החקירה, כולל העברת הפקח מתפקידו.

"הגיע הזמן שעיריית נתניה תקים ועדה עירונית לזכויות בעלי חיים ותחדד את הנהלים מול כלל עובדי העירייה וגופי הסמך העירוניים על דרכי התנהגות מקובלים כלפי בעלי חיים. בושה וחרפה שאלה התמונות שמגיעות מעיר גדולה בישראל בשנת 2019".

מעיריית נתניה נמסר: "אנו מצרים על המקרה. יחד עם זאת, בדקנו את הנושא מול הפקח ומדובר בכלב אשר שוטט במרכז העיר בתקופה האחרונה לחיפוש מקורות מזון ומים עם דפוס התנהגות של כלב בר. לאחר מספר ניסיונות לתפיסתו ולאחר קבלת דיווח כי הכלב נראה חולה מאוד ועלול לסכן את בריאות הציבור ובריאות הפקח, הגיעו למקום פקחים אשר תפסו את הכלב במטרה להביאו לבדיקה וטרינרית. בכלביה הוא הוכנס לתא מסודר עם חימום, מזון ומים, קיבל טיפול רפואי וכיום מצבו השתפר והוא נמצא במעקב".