חבר מועצת העיר נתניה, רפי ימין, הודיע השבוע על פרישתו מהפוליטיקה המקומית אחרי חמש שנות פעילות. את ההודעה מסר ימין בסיום תחרות הגלישה בחוף קונטיקי, שהתקיימה בנתניה זו השנה הרביעית, אירוע שהוא היה בין היוזמים והמוציאים לפועל העיקריים שלו.

"זה הזמן לעשות קצת לביתי", הוא עונה, כשהוא נשאל לסיבת פרישתו, ומסביר, כי תפקידו כמחזיק תיקי הצעירים ומינהלת מרכז העיר, שביצע בהתנדבות, גזל ממנו במידה מסוימת את פרטיותו ואת זמנו הפנוי. "להיות חבר מועצה זאת אחריות ענקית, עבודה שהיא מעבר למשרה מלאה, בלי שכר. תייגו אותי בפייסבוק ב-20 פניות בממוצע ביום, הייתי מקבל עשרה ווטסאפים בשעה על נושאים שלא בהכרח קשורים לתחום הטיפול שלי.

רפי ימין. "אכפת לי מהעיר הזאת" | צילום: אסף פרידמן"

כשהייתי יוצא לרוץ בלילה, אנשים היו עוצרים אותי ומדברים אתי על הבעיות שלהם. יש חברי מועצה שיודעים לעשות את ההפרדה הזאת ולהגיד די, אני לא. בכל פנייה הייתי מטפל הכי טוב שיכולתי. כשאמא לתלמיד מתקשרת אליי ובוכה על בעיה במערכת החינוך, אני לא יכול להגיד לה 'סליחה, זה לא התיק שלי', זה לא הבן-אדם שאני, אבל זה התחיל לעלות לי בחיי האישיים. הרגשתי שאני פועל ומקדם למען העיר, אך נשאר במקום מבחינה אישית ומקצועית".

ימין מודה, כי גם לתוצאות מערכת הבחירות האחרונה, שבהן התמודד כחלק מסיעת נתניה אחת בראשות ראש העירייה מרים פיירברג-איכר, היתה השפעה על החלטתו. "במקום מסוים חשתי אכזבה שאנשים לא יצאו להצביע. במשך חמש שנים, אני וכל סיעת נתניה אחת עושים מהפכה, ובסוף מקבלים רק שישה מנדטים, זה לא מספיק. אילו היינו מקבלים תשעה-עשרה מנדטים הייתי מקבל מעמד של סגן, ואז היתה לי מוטיבציה להמשיך במלוא המרץ".

ימין (42) גדל והתחנך בנתניה. מגיל עשר הוא גולש, ומגדיר את הים כאהבתו הראשונה. לימים, השתמש באהבה הזאת בעבודתו עם בני נוער בסיכון, כשלקח בחסותו קבוצת בני נוער משכונות מצוקה, ויזם בעבורם פרויקט משקם של לימודי גלישה. "זה ההישג שלי שאני הכי גאה בו, יותר מהפוליטיקה ויותר מהכל, בייחוד כשהיום, עשור אחרי הפרויקט, 100 אחוז מהנערים המשתתפים בו הם גולשים מקצועיים".

בגיל 36 הצטרף לסיעת נתניה אחת, קיבל את תיק הצעירים ואת מינהלת מרכז העיר, וקידם את הנושאים בצורה ניכרת. "כשצעירים באים ואומרים לי שכדי לבלות הם לא צריכים לצאת מהעיר, אלא יכולים פשוט לרדת בכפכפים לבר השכונתי, זה מחמם לי את הלב".

פרויקט נוסף שהגה ימין, אך טרם התממש במלואו במהלך כהונתו בתפקיד, הוא פרויקט התחדשות השוק העירוני.

ימין מדגיש, כי את הקרדיט על יוזמותיו הוא חולק עם חבריו הרבים מתעשיית הבידור (ביניהם חברו הטוב, הקומיקאי אלי פיניש, ואיש ההפקות חן דלל), עם היוצרת הנתנייתית ליאור פדלון, ועם מנהלת אגף הנוער והצעירים, מאריתו קבדה. לדבריו, גם ראש העירייה מרים פיירברג-איכר גיבתה אותו בכל החלטה לאורך הדרך.

את ההחלטה לפרוש, כך הוא מספר השבוע, הוא מגלגל במוחו זה שלושה שבועות. הוא אף שיתף בכך את פיירברג-איכר, שלדבריו ניסתה לשכנע אותו להישאר, אך ללא הועיל. חבר ששיתף אותו בהחלטה ייעץ לו להמתין עם הודעת הפרישה עד תום התחרות, וימין קיבל את עצתו. "זה היה מעשה חכם, כי כך היה לי זמן נוסף לחשוב על החלטתי ולהיות שלם אִתה לחלוטין. ובאשר לטיימינג - אפשר בהחלט לומר שפרשתי בשיא".

כעת מטרתו להיות איש משפחה במשרה מלאה, ובעתיד לנסות להתחיל לעבוד בשירות המדינה. עם זאת, חשוב לו להדגיש, שאינו נעלם מהשטח העירוני. "גדלתי כאן, אני מגדל כאן את ילדיי ואכפת לי מהעיר הזאת מאוד. אמשיך להיות מעודכן בנעשה בפרויקטים שהתחלתי, ולעולם לא אפסיק לדאוג לטובת העיר ותושביה".