המעצר המשטרתי | צילום: דוברות המשטרה

משטרת ישראל סגרה באופן תקדימי בית עסק בנתניה מבלי שאירע בו אירוע פלילי, בהסתמך על צו סגירה שיפוטי שתלוי ועומד כנגדו עוד משנת 2013, ובעקבות מידע שהגיע לידי משטרת ישראל כי המקום מסוכן לציבור.

במהלך פעילות מבצעית של מחלקת הרישוי, הגיעו שוטרים לבית עסק ברחוב שדרות עובד בן עמי בנתניה. במהלך הביקורת בבית העסק, התברר לשוטרים כי העסק פתוח ועובד ללא רישיון עסק ובניגוד לצו שיפוטי שניתן כבר ביום 10.2.13.

ב-13.2.19 נערך לבעליו של בית העסק שימוע בתחנת המשטרה ובסיום השימוע הוחלט על סגירת בית העסק למשך 30 ימים. ההחלטה על סגירת בית העסק נשענה על 2 נימוקים, האחד- העובדה שבית העסק פעל בניגוד לצו סגירה שיפוטי והשני- שהתקבל במשטרת ישראל מידע לפיו מקום זה מהווה סכנה לציבור, על אף שלא אירע במקום אירוע פלילי.

בעל בית העסק הגיש לבית המשפט בקשה לביטול הצו המינהלי אך בסיומו של דיון ממושך, החליט בעל בית העסק למחוק את בקשתו, בהמלצת בית המשפט. כך יצא כי בית העסק יהיה סגור עד ליום 14.3.19.

לבעל בית העסק נגרמו הפסדים בשווי של מאות אלפי שקלים מהמהלך. "משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות נגד אלו המפרים את בטחונו של הציבור ומהווים בפעילותם סכנה לשלומו של הציבור", נמסר מהמשטרה.