הבוקר השגרתי הסתיים באסון: הורים וצוות הגננות בגן טרום חובה במושב בני ציון, שבכניסה אליו נדרס למוות אחד הילדים, התקשו לעכל את הטרגדיה האיומה. הילד, בן שלוש, נדרס היום (ה') למוות על ידי רכבה של אמו, שהביאה אותו לגן בסביבות השעה 10 וחצי בבוקר. "ראיתי את הילד שוכב על הכביש ורצתי אליו", סיפרה הסייעת מור גונן. "הרמתי אותו מהכביש ולקחתי אותו לחדר בגן".

 זירת התאונה בשרון (צילום: עידו ארז)

מהחקירה הראשונית עולה כי ככל הנראה האם עצרה את הרכב במטרה לחנות במקום, אך לא הרימה בלם יד. היא ירדה מהרכב על מנת להביא את בנה לגן, ואז החלה המכונית להידרדר לאחור. ככל הנראה הילד נשמט מידיה של האם, ונדרס תחת גלגלי הרכב. המכונית עצמה פגעה ברכב אחר, שפגע בעצמו ברכב נוסף.

האם, בעזרתה של הסייעת, נכנסה עם הילד הפצוע לגן, ולשם הוזעק צוות מד"א. לאחר שהסייעת והאם הכניסו את הילד לגן, האם לא הפסיקה לצעוק: "הילד שלי, הילד שלי" וזעקה זעקות שבר. בבית החולים מאיר, לשם פונה כשמצבו אנוש, נקבע מותו של הילד הקטן.

גיל צוקרמן, מצוות החירום הישובי בבני ציון שבשרון, אמר: "זה אסון כבד. אנחנו נעמוד לצד המשפחה. הפסיכולגים ואנשי הרווחה יספקו סיוע". הוא סיפר כי מדובר "במשפחה ותיקה ומאוד אהובה. זה רגע קשה לכולנו".

לאחר התאונה החלו הורים להגיע לגן ולקחת את ילדיהם, כמה מהם פרצו בבכי. אחת האמהות אמרה: "אמרו לנו לבוא לגן ורצוי שניקח את הילדים. אנחנו לא יודעים בדיוק מה קרה פה, רק שילד אחד מת".

מנתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים, בין 2019-2008 מתו 617 ילדים בתאונות דרכים בישראל. מתוכם 111 ילדים נהרגו בתאונות דרכים בסביבת הרכב, כשבמרבית המקרים מדובר על דריסה לאחור. ב-2018 נהרגו 48 ילדים בתאונות, מתוכם שמונה בסביבת הרכב.