הלווייתה של דינה פורת ז"ל, בת 71 מרשפון, שנהרגה באסון בצ'ילה שהייתה אמורה להתקיים בצהריים (יום ג') נדחתה בגלל טעות ובלבול בארונות ההרוגות. בגלל טעות בצ'ילה הגיע לבית העלמין ברשפון ארונה של גלילה ביטון ז"ל, בת 61, שאמורה להיטמן מחר בנשר. בעלה של פורת, יצחק, הובא מבית החולים לבית העלמין שאליו הגיעו מאות. הבת עדי זעקה "איזה סרט רע. זה לא נתפש. תעירו אותי מחלום הבלהות הזה". גורמים במשרד החוץ טענו כי מדובר בטעות של חברת ההלוויות המקומית. ממשרד החוץ נמסר כי ארונה של פורת הגיעה ארצה בשעות אחר הצהריים וכי בנה זיהה את גופתה.

צילום: באדיבות המשפחה

בעלה של פורת הודה בכאב לנוכחים והביע בפניהם צער על הטעות שנפלה: "אנחנו מאוד מצטערים שזו הסיטואציה. ברגע שהבנתי שזה המצב אמרתי לעצמי שאי אפשר לשלוח הביתה את כל האנשים שהגיעו לחלוק כבוד לדינה. לצערי הבית שלנו צר מלהכיל את הכמות האדירה שפקדה את בית העלמין.
 
"אני באמת מודה לכל מי שהגיע. אני מבקש בכל לשון של בקשה, שאף אחד לא יחשוב להגיע עוד פעם, משום שאתם את שלכם עשיתם. אני מקווה שאכן מחר היא תגיע למנוחה, לשלווה והכל בתנאי שיצליחו לזהות שהיא זו שמגיעה ברגעים אלה לנתב"ג. אני חושב שזאת סיטואציה שלא קרתה עוד בישראל".

כאמור, הלווייתה של גלילה ביטון הייתה אמורה להתקיים מחר אחר הצהריים בעיר נשר. מצבו של הבעל מוטי, שנפצע בהתהפכות הסירה באורח קשה, השתפר. לאחר הנחיתה בארץ הוא יועבר לטיפול רפואי בבית החולים.

אביב ביטון, בתם של גלילה ומוטי, אמרה מוקדם יותר עוד לפני שהתגלתה הטעות האיומה: "בשעות הצהריים (שעון צ'ילה) נתחיל את המסע ארצה, יחד עם הארון של אמא. אבא מרגיש הרבה יותר טוב, יש לו שברים באגן ובצלעות. מדובר בטיסה מורכבת וארוכה, אנו מקווים שתעבור במהרה ובקלות. אנו צפויים לנחות ביום רביעי לפנות בוקר, משם ניסע ישירות לבית החולים להמשך טיפול רפואי".

ממשרד החוץ נמסר כי "קונסול ישראל בצ'ילה, שליווה את האירוע מרגע היוודע דבר האסון, נכח יחד עם נציגי משפחות ההרוגות בבית הלוויות ווידא יחד עימן את זהות ההרוגות וחתימת ארונות הקבורה".

עוד נמסר כי "הארונות הוטסו לסנטיאגו בירת צ'ילה בדרכן האחרונה לישראל. ככל הנראה גורמים מקומיים שאחראים על ההטסה הם שבלבלו בין מסמכי ההטסה של ההרוגות. משרד החוץ מביע צער על עוגמת הנפש שנגרמה למשפחות. במקביל שגריר ישראל בצ'ילה בודק את כל שרשור התהליך מול הגורמים המקומיים בצ'ילה ואחריותם לתקלה".