שנת הלימודים שנפתחה לפני כחודשיים ביישוב איתמר הביאה עמה תלמידים רבים מיישובי הסביבה בבתי הספר היסודיים, ותלמידי תיכון וישיבה גבוהה שהגיעו גם ממקומות מרוחקים - כך למשל נתניה המרוחקת 59 ק"מ מהיישוב שליד שכם.

בית הספר היסודי שביישוב מונה 260 תלמידים שמגיעים מאיתמר ומיישובים נוספים כמו יצהר, קדומים, גבעת רונן, תפוח, הר ברכה ואלון מורה. התלמידים המגיעים מחוץ ליישוב מהווים 30 אחוז מתלמידי בתי הספר. גם את גני היישוב ממלאים ילדים רבים מיישובי הסביבה.

מנהל בית הספר היסודי, הרב ציון ביטון, מספר כי השנה חל גידול של כ- 40 תלמידים ביחס לשנים קודמות: "מוסדות החינוך באיתמר שמו להם למטרה לגדל דור של תלמידים אוהבי תורה וארץ ישראל מתוך אווירה של דיבוק חברים ויחס אישי שמעניק צוות המורים לתלמידים.

הקשר ההדוק בין היישוב לבין בית הספר וההנהלה ניכר בשיתופי פעולה רבים ובחשיבה משותפת על כל צדדי החינוך ביישוב".

ישיבת "חיצים" שביישוב נפתחה השנה עם כ- 200 תלמידים בישיבה, עם מחזור חדש של כ-60 תלמידים שמהווה גידול גבוה לעומת שנים קודמות. תלמידי 'חיצים' מגיעים ממקומות רבים ברחבי הארץ, כמו חדרה, נתניה, בית שמש, ירושלים ועוד.

איילה, אימו של אחד מבוגרי ישיבת חיצים המתגורר בנתניה מספרת כי הנסיעה הארוכה לא היוותה מכשול: "אין מילים שיכולות לספר על המקום הזה. הבן שלי החליט ששם הוא רוצה להיות. הנסיעה הייתה שווה את זה לגמרי".

היישוב איתמר | צילום: שירות מיינט

פנינה, אימו של תלמיד המתגורר בלוד מספרת: "הרב מאיתמר וכל הצוות פשוט בנו את הבן שלי. אין ספק שהאווירה של היישוב מאפשרת ונותנת קרקע למפעל החינוכי המיוחד הזה. אנחנו ממש מאושרים. על אף הנסיעות והמרחק – יש לנו ילד פורח בבית. איתמר מצמיח אנשים".

בישיבה הגבוהה באיתמר בראשותו של הרב יהושוע ואן-דייק, נפתחה השנה עם כ- 200 תלמידים, המגיעים מרחבי הארץ ואף ממקומות מרוחקים, כמו ירוחם, חיספין ועוד. לשיעור א' בישיבה נכנסו כ- 60 תלמידים. לאחרונה התקיים טקס הנחת אבן הפינה למגורי התלמידים ובזמן הקרוב תסתיים בנייתם של מבני המגורים.

יו"ר היישוב חננאל אלקיים מסר: "היישוב איתמר התברך במוסדות ואנשי חינוך איכותיים ומסורים. השנה נפתחה בעלייה משמעותית בכמות התלמידים – מהגנים ועד לישיבה הגבוהה. הרוח והאווירה של היישוב ניכרות היטב במוסדות החינוך שמהווים את תמצית הרעיון ההתיישבותי והתורני של היישוב"