קצין לשעבר של משטרת ישראל מואשם בימים אלה על ידי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בשורה של עבירות פליליות שביצע נגד אשתו לשעבר, שוטרת אף היא, על רקע קשר שקיימה עם שוטר אחר.

בין האישומים אותם מייחסת מח"ש לקצין הם התקנה, האזנה ושימוש בהאזנת סתר, איומים והדחה בחקירה.

צילום: קובי קואנקס

מהחקירה עולה כי הקצין התקין מכשיר הקלטה ברכב המשותף של בני הזוג בתקופה שבה היו נשואים. "במכשיר ההקלטה נקלטה שיחה בין האישה לבין השוטר איתו נפגשה המתלוננת, ממנה עולה כי היה ביניהם קשר", מסבירים במח"ש.

הקצין האזין לשיחה וחמתו בערה בו. בתגובה הוא זימן בני משפחה לדירתם המשותפת על מנת להשמיע להם את ההקלטה. "כמו כן", נכתב בכתב האישום. "שלח הקצין את השיחה באמצעות הווטסאפ לאחותה וגיסה של גרושתו, והשמיע את השיחה למספר חבריו".

בעקבות "האירוע המשפחתי" המדובר, התלוננה האישה נגד בעלה במח"ש, והוא זומן לחקירה, שלאחריה, על פי כתב האישום, החל הקצין בנסיונות להדיח את אשתו דאז לבטל את תלונותיה נגדו. כך לדוגמה הוא שלח לה הודעות בנוסח "עצוב שהגעת למצב הזה, מקווה שתעשי הכל לתקן את המצב. הייתי מציע לך ישיבה כדי שתפעלי לבטל את כל הדיונים המיותרים, אבל אני מפחד שתתלונני שוב, אז אני לא מעז אפילו".

על פי האישום, גם בפגישות שקיים איתה ביקש הקצין מגרושתו כיום כי תבטל את התלונה כנגדו. אך גם על כך דיווחה האישה למח"ש ואירועים אלה צורפו לעבירת ההדחה בחקירה בה הוא מואשם.