מה איכות הבריאות בנתניה? אם הסוגיה הזו הטרידה אתכם, היום הגיעה התשובה עם פרסום דוח משרד הבריאות על "מדדי איכות הבריאות בערי ישראל".

לידי "מיינט נתניה" הגיע הדוח המפורט, ובו מצוינים לא מעט פרטים שיענו לתושבי העיר על מספר שאלות בוערות הנוגעות לבריאות ואיכות חיים גופנית.

צילום: shutterstock

על פי הדוח ומסקנותיו, נתניה דומה לממוצע הארצי בתוחלת חיים וגבוה מהממוצע בהערכה עצמית של בריאות.

תמותת התינוקות בעיר נמוכה יותר מהממוצע הארצי, התושבים פחות מדווחים על עישון ופחות מדווחים, באופן משמעותי, על מוגבלות תפקודית. שיעור מבצעי חיסוני שפעת ובדיקות ממוגרפיה גבוהים מעט מהממוצע. שיעורי תחלואה בעיר יחסית דומים לממוצע הארצי.

מתחסנים נגד שפעת ומבצעים ממוגרפיה

מדוח עולים כמה נתונים מעניינים. כך למשל אורך החיים בנתניה הוא 82.5 שנים לתושב. שיעור תמותת התינוקות בלידה הוא 2.4 מקרי תמותה לכל 1,000 לידות. רק לשם השוואה, בבאר שבע הנתון עולה עד כדי 4.8 לידות בהן נפטר היילוד לכל 1,000 לידות ובכפר סבא, שנמצאת במצב מצוין הנתון עומד על 0.9.

נתון מדהים אחר, הינו העובדה כי תושבי נתניה (28 אחוזים) מתחסנים נגד שפעת.

הדוח אף מציין כי שיעור הנתנייתים המדווחים על התעמלות גופנית מדי יום הוא נמוך יחסית (30%) והעיר עוקפת את בני ברק וירושלים שבמקומות נמוכים. ברחובות דיווחו הכי הרבה תושבים על פעילות גופנית (47%).

נתוני העישון - יש איפה להשתפר | נתונים מתוך ynet

הילדים בנתניה אינם סובלים יותר מעודף משקל ביחס למקביליהם בשאר הארץ (באמצע). הנתנייתים מבצעים יותר בדיקות ממוגרפיה מרוב הישראלים (78%).

בנוסף, שיעור החולים בסוכרת גבוה יחסית וקרוב לרף העליון (53% בנתניה לעומת 60% לערים עם הנתון הגבוה הביותר – בת ים ואשדוד).

בנתניה מעשנים פחות – 18% בלבד לעומת 28% בעיר הכי גבוהה – ראשל"צ.

שיעור התחלואה בסרטן בנתניה עומד על פי הדיווח על 312 מקרים בנשים ו-327 מקרים בגברים ל-100 אלף איש, גבוה יחסית.

בשורה טובה מגיעה מנתון "מוגבלות תפקודית", כשרק 15% העידו על כך, ומדובר בנתון נמוך ביחס ליתר חלקי הארץ.