מפגש של יוני אריאל עם שוטרי תנועה, נגמר באשפוזו בבית החולים לניאדו.

לפני כשבועיים, בשעות הערב, רכב אריאל (57), , תושב קדימה-צורן, על קטנוע בכביש 4, וביקש לפנות שמאלה בצומת הדסים לכיוון אבן יהודה. "שמעתי מאחוריי סירנות, פיניתי את הצומת והמשכתי בנסיעה. השוטרים צעקו לעצור, אבל לא תיארתי לעצמי שהם מתכוונים אליי.

יוני אריאל. "עדיין יש לי כאבים בראש"

"כשניסיתי לעצור, הניידת נתקלה בקטנוע שלי ונפלתי עם הפנים על אדמת כורכר", מספר אריאל, בעצמו בוחן רכב במכון הרישוי "אמיתי" בנתניה, "אחד השוטרים קפץ מיד מהניידת, דרך לי על הראש וברגל השנייה על הגב. איבדתי את ההכרה ועוד כמה דקות כבר לא הייתי פה. אחר כך הורידו ממני את הקסדה, אזקו אותי ועשו עליי חיפוש. עיכבו אותי בתחנת נתניה ארבע שעות בערך, בלי לחקור אותי, עד שהגיע קצין ושיחרר אותי. אחר כך הגיע חבר והסיע אותי ללניאדו".

הסבירו לך מדוע נעצרת?

"טענו שעברתי באור אדום, אפילו שהאור היה ירוק והתכוונתי בכלל לפנות להם את הדרך. יש לי רשיון וביטוח, אז מדוע שאנסה לברוח מהשוטרים? בתחנה שללו לי את הרשיון ל-30 יום וחילטו לי את האופנוע, ויש לי זימון לבית משפט לתעבורה ל-4 בדצמבר. הגעתי לבית החולים כשכל הפנים שלי כחולים, ועדיין יש לי כאבים בראש ובכתף, כי השוטר תפס את היד שלי בכוח. שוחררתי עם מנוחה לשבועיים והמשך טיפולים. לפעמים כשאני קם, אני מאבד את שיווי המשקל. בחיים שלי לא נתקלתי בשוטרים ולא האמנתי שדבר כזה יקרה לי. זה היה גיהינום מבחינתי". 

למחרת האירוע הגיש אריאל, באמצעות עו"ד יוני ג'ורנו, תלונה למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), כולל צילומיו מבית החולים וטופס השחרור מלניאדו.

"מרשי אדם מבוגר, בלי כל עבר פלילי, חי חיים נורמטיביים ושומר חוק. גם אם נניח שעבר צומת באור אדום, אפשר פשוט לתת לו דוח", אומר עו"ד ג'ורנו, "אין סיבה ואין מקום להביא אזרח למצב שבו הוא נזקק לטיפול רפואי. פגשתי אדם מושפל, חבול, סימנים כחולים מכסים את פניו וסביב צווארו חבישה.

עו"ד ג'ורנו. "לא נשקוט" | צילום: אסף פרידמן

"אין כל הצדקה לבריונות שכזאת. אנחנו נמצה את הדין עם השוטרים הסוררים, ונעקוב אחר תוצאות החקירה במח"ש. אגב, מצאנו כשלים רבים בדוח המשטרתי, וגם במישור התעבורתי נטפל. כמובן תוגש תביעה נזיקין בגין הנזקים שנגרמו למרשי, וכן בגין נזקים עתידיים. לא נשקוט עד אשר אותם הבריונים ייתנו את הדין".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "במהלך פעילות שגרתית של השוטרים, הם הבחינו בנהג קטנוע שמבצע עבירת תנועה ונוהג בניגוד לכיוון התנועה בכביש, עובר ברמזור אדום ומסכן בנהיגתו את משתמשי הדרך. השוטרים נסעו אחריו וקראו לו לעצור אך הנהג המשיך בנהיגה פרועה, חציית צומת ברמזור אדום תוך שהוא גורם לנהגים מסביבו לבלום בלימות חירום.

"הנהג עלה על מדרכה, נכנס לשטח פתוח ובהמשך נפל מהקטנוע ונעצר על ידי השוטרים. אז גם התנגד בכוח למעצר. בתחנת המשטרה נלקח ממנו הקטנוע ורשיון הנהיגה נשלל ממנו למשך 30 ימים. משטרת ישראל רואה בחומרה עבירות תנועה מסכנות חיים, הימלטות משוטרים ותקיפת אנשי חוק בשעה שהם מבצעים את תפקידם. יש לציין כי העתק החומר הועבר למח"ש, שם יתבררו טענותיו של הנהג".